Позачергові вибори мера Харкова: 11 вересня стартує виборча кампанія

Позачергові вибори мера Харкова: 11 вересня стартує виборча кампанія

Позачергові вибори мера Харкова: 11 вересня стартує виборча кампанія
Суспільне Харків

11 вересня розпочинається виборча кампанія з позачергових виборів Харківського міського голови. Скільки триватиме процес висування кандидатів та до якого числа можна змінити виборчу адресу — ключові дати у графіці Суспільного.

Позачергові вибори у Харкові коштуватимуть держбюджету майже 30 млн грн. Грошова застава для кандидатів цього року складає 288 тисяч гривень.

"До 13 вересня нам потрібно відкрити рахунок — для внесення застави кандидатами. Повертається вона тільки переможцю", — розповіла Суспільному голова Харківської виборчої комісії Олена Матвієнко.

За календарним планом виборів, визначеним ЦВК, у виборців є час до 16 вересня, щоб подати заяву на реєстрацію або зміну адреси голосування.

Позачергові вибори мера Харкова: 11 вересня стартує виборча кампанія

Щоб змінити виборчу адресу, треба подати паперову заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців. З собою мати паспорт. Заяву можна подати і онлайн за допомогою сервісу "Кабінет виборця": для цього необхідно мати електронний цифровий підпис. Його можна отримати через банк або у податковій службі.

З 21 вересня до 30 вересня — процес висування та реєстрації кандидатів. Лише після реєстрації вони можуть починати агітацію.

Фактично ж агітувати за себе потенційні кандидати у Харкові почали ще наприкінці весни, коли у місті з'явилися перші намети, рекламні борди та газети з їх прізвищами, розповідає координатор "Опори" у Харкові Микола Зінченко.

До 8 жовтня включно ТВК оприлюднює інформацію про реєстрацію кандидатів. Відмовитися від участі у виборах кандидати можуть до 11 жовтня.

До 13 жовтня включно ТВК має затвердити текст виборчого бюлетеня та встановити ступінь його захисту.

Слухайте також: Які перші кроки кампанії з обрання міського голови та чи можуть обирати харківського мера переселенці з Донбасу — у спецпроєкті "Про головне: Вибори 2021"

До 21 жовтня виборцям має надійти запрошення на вибори. Внести або виключити себе зі списку без зміни виборчої адреси можна до 25 жовтня.

До 20:00 29 жовтня виборець, який не може пересуватися, може подати заяву з проханням забезпечити голосування вдома.

29 і 30 жовтня заборонено оприлюднювати чи поширювати результати опитування громадської думки, пов’язаної з виборами, у тому числі щодо кандидатів — суб’єктів виборчого процесу. 30 жовтня оголошується "день тиші", коли заборонена будь-яка агітація, матеріали знімають.

Дільниці для голосування працюватимуть 31 жовтня з 8:00 до 20:00. Результати голосування мають встановити до 12 листопада.

Що відомо

  • Парламент призначив позачергові вибори мера Харкова на 31 жовтня 2021 року після смерті Геннадія Кернеса.
На початок