Країни-члени ЄС почали допомагати Україні подолати наслідки повеней у західних областях країни. Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.
"Для задоволення перших потреб української влади активували Механізм цивільного захисту ЄС. Швеція негайно відреагувала і запропонувала 1,2 км бар'єру від повеней, 250 шлангів, технічних експертів. На додаток до шведської допомоги Європейська комісія надає картографічні послуги в постраждалих районах через супутникову систему ЄС Copernicus", – йдеться у повідомленні.
Єврокомісар Янез Ленарчич заявив, що в останні місяці можливості цивільного захисту знаходилися під "надзвичайним тиском" через пандемію COVID-19, проте Європейський союз продовжує надавати допомогу в разі стихійного лиха.
"Я щиро дякую Швецію за її швидку відповідь. Ми готові надати подальшу допомогу і проявити солідарність з усіма, хто знаходиться в постраждалих районах, і з тими, хто працює на місцях", – сказав єврокомісар.
Повідомляється, що цілодобовий координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації Європейського союзу перебуває в постійному контакті з українською владою, щоб уважно стежити за ситуацією і направляти подальшу допомогу ЄС за запитом.
Глава МЗС Дмитро Кулеба подякував ЄС і Швеції за "миттєву реакцію та підтримку".
Що відомо
- У західних регіонах України триває повінь, яку спричинили значні опади. За цей час вже загинули три людини, сотні осіб евакуювали. Негода знищила сотні доріг і мостів, а для доставки ліків, їжі та води населенню залучили військову авіацію.
- У результаті повені у Західній Україні залишаються підтопленими 3 тисячі 871 будинок.
- 24 червня на захід країни вирушив прем'єр Денис Шмигаль з керівництвом Міністерства внутрішніх справ, Держслужби з надзвичайних ситуацій та Нацгвардії.
- 25 червня у ДСНС повідомили, що кількість підтоплених через повінь населених пунктів зросла до 285.
- Президент Володимир Зеленський обіцяє допомогти вирішити проблему з житлом людям, які постраждали від повеней у кількох областях України.
- 25 червня уряд ухвалив виділити 672 мільйонів гривень з Держрезерву регіонам, які постраждали внаслідок повеней на заході України. Найбільша сума надійде в Івано-Франківську область.
- МЗС звернулося до ЄС і НАТО з проханням допомогти подолати наслідки повеней у західних областях.
- Служби безпеки розслідує причини руйнівних повеней у західних областях за статтею "Екоцид".
- США виділять Україні 100 тисяч доларів допомоги для подолання наслідків повені у західних областях країни.