У Маріуполі розписали погрозами фасад ветклініки після допису лікарки щодо знижки російськомовним

У Маріуполі розписали погрозами фасад ветклініки після допису лікарки щодо знижки російськомовним

У Маріуполі розписали погрозами фасад ветклініки після допису лікарки щодо знижки російськомовним
. Фото: Суспільне Донбас

Поліція встановлює підозрюваних, які погрозами розписали фасад маріупольського центру ветеринарної допомоги. Сталося це після того, як лікарка клініки Галина Лекунова опублікувала пост у Фейсбуці. У ньому вона запропонувала знижку клієнтам, які попросять персонал спілкуватися російською.

"О 21 годині тут була наша асистентка, яка приїхала годувати та робити уколи тваринам, які находяться на стаціонарі. І вона відразу, коли під'їхала на машині, зателефонувала нам, і ми вже примчали всім колективом. Запах нітрофарби в приміщенні відчувався дуже сильно. Тварини були дуже перелякані. Судячи з того, що фасад був не тільки розфарбований, на ньому вм'ятини, фасад металевий, по ньому ще й лупили", - розповідає лікарка центру ветеринарної допомоги Галина Лєкунова.

Написи "Змий кров із рук", "Смерть ворогам" та інші з'явилися на стінах будівлі після того, як ветеринарка опублікувала пост в соцмережі, де вона запропонувала 50% знижку на послуги тим, хто попросить персонал спілкуватися російською.

"Це, можна вважати, моя громадянська позиція. Викладений він був звичайно в серцях. Я не збиралася нікого провокувати. Мені дуже шкода, що люди це сприйняли як провокацію. Зрештою я не порушую законодавство України. Я приватний підприємець. Я маю право у себе встановлювати будь-які абсолютно знижки на свої послуги", - каже лікарка.

Наразі пост недоступний. Після його публікації, каже Галина, в її адресу посипалися погрози.

"У мене не міг нормально функціонувати телефон. У мене повідомлення приходили щомиті. Крім того, стали погрози надходити й клієнтам нашої клініки. Сьогодні дівчина теж поїхала писати заяву, тому що їй так само цілодобово телефонують і називають її адресу, членів її сім'ї. Обіцяють навідатися в гості. Загрози цілком реальні, серйозні", - додає Галина.

За даним фактом поліція відкрила кримінальне впровадження.

"Поліція встановлює особи підозрюваних. Факт внесено до єдиного реєстру судових розслідувань за ч. 1, ст. 296 ККУ - хуліганство. Максимальне покарання передбачене цієї статтею передбачає собою покарання у вигляді обмеження волі строком до 5 років", - розповідає пресофіцерка Центрального відділу поліції Мирослава Попова.

Зараз на фасаді центру ветеринарної допомоги надписів немає. Клініка працює в штатному режимі.

На початок