Перейти до основного змісту
На одного бійця ЗСУ — 10 окупантів: РФ на Лиманському напрямку має ресурси, щоб продовжувати тиск

На одного бійця ЗСУ — 10 окупантів: РФ на Лиманському напрямку має ресурси, щоб продовжувати тиск

Останні два місяці на Лиманському напрямку російські окупанти збільшують свій тиск та перекидають підрозділи з інших напрямків. Вони оперативно поповнюють втрати та мають ресурси, щоб продовжувати активно наступати в цьому районі.

Про це в етері "Суспільне. Студія" розповіла речниця 66-ї окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго Анастасія Блищик.

Відповідаючи на питання, про те що за даними аналітиків ISW поблизу Лиману армія РФ має десятикратну перевагу, речниця сказала, що бригада нещодавно офіційно повідомляла на своїх сторінка у соцмережах, про чисельну перевагу окупантів.

"Російські окупанти дійсно посилюють свій тиск на Лиманському напрямку. Нещодавно ми заявляли, що на одного нашого піхотинця припадає до 10 окупантів. Ми маємо розуміти що ворог завжди нас переважає, в живій силі, і в кількості снарядів. Але так, вони посилюють свій тиск", — повідомила Анастасія Блищик.

Речниця зазначила, що раніше на Лиманському напрямку наступали підрозділи 20 армії РФ. Наразі з інших напрямків окупанти перекинули 1 танкову армію РФ.

  • У звіті Інституту вивчення війни (ISW) сказано, що російські війська розширюють свій плацдарм на північний схід від Лимана, аби створити умови для захоплення Борової та Лимана в найближчі місяці. Схоже, що російські війська використовують значну перевагу в живій силі, пишуть аналітики. За даними ISW, співвідношення сил на деяких ділянках фронті сягає 10:1 на користь РФ. Основні сили наступу РФ — це 144-та та 3-тя мотострілецькі дивізії.
  • На думку аналітиків, окупанти можуть використати захоплені території на північний схід від Лимана, щоб захопити один відсоток Луганської області, що залишився під контролем українського уряду.
На одного нашого 10 окупантів: РФ на Лиманському напрямку має ресурси, щоб продовжувати тиск
Лінія фронту на Лиманському напрямку станом на 2 квітня. DeepState

"Те що тут погіршилась обстановка, говорить також і статистика втрат російських окупантів. За місяць воїни 66 бригади ліквідували понад пів тисячі окупантів, ще майже 700 поранені. Якщо звести все це до купи, то це еквівалентно двом батальйонам. Це дійсно багато і росіяни дійсно тиснуть саме живою силою", — повідомила Анастасія Блищик.

Пресофіцерка додала. що російські війська активізувались на Лиманському напрямку ще влітку 2024 року, проте активно нарощувати штурми вони почали протягом останніх двох місяців.

За даними Блищик, окупанти оперативно поповнюють втрати та мають ресурси для того, щоб підтримувати та продовжувати посилювати свій тиск.

"Загалом на Лиманському напрямку така місцевість де дуже часто туман, з самого ранку, і зокрема і сьогодні щільність туману була просто як стіна, нічого не видно. І зрозуміло що в цей час росіяни намагаються просунутися, вклинитись в бойові порядки, накопичитись", — повідомила Анастасія Блищик.

Речниця додала, що аеророзвідники постійно чергують в небі, для того, щоб попри погоду виявляти російські штурмові групи.

Загострення ситуації на Лиманському напрямку

Наприкінці березня аналітичний центр DeepState повідомляв про загострення в районі Лиману. РФ активно тиснула на Ямполівку, та мала просування в Тернах, фактично, майже повністю окупуваши їх.

Також за їх даними, тоді почала загострюватися ситуація навколо Іванівки на правому березі річки Жеребець. А також активізувався тиск на Катеринівку. Окрім цього, були зафіксовані спроби просування в напрямку населених пунктів Нове та Зелена Долина.

Що відомо про динаміку боїв на Лиманському напрямку

Як свідчать дані зі зведень Генерального штабу ЗСУ, з початку 2025 року росісьйкі окупанти проводили в середному від 10 до 25 штурмів на добу. В окремі дні кількість боезіненнь на напрмяку перевищувала 30 на добу.

Останнє відносне "затишшя" на Лиманьскому напрямку, було наприкінці лютого, тоді, з 24 по 28 число, фіксували меньше 10 боїв на добу.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок