Через незаконний видобуток вугілля на Донеччині організованою групою з десяти осіб, держава зазнала збитків у понад пʼять мільярдів гривень.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
"Через незаконний видобуток вугілля на території, прилеглій до шахти Свято-Покровська у селищі Курицине Краматорського району, збитки державі становлять понад 5 мільярдів гривень", — йдеться у повідомленні.
За даними ДБР, ліцензію на геологічне вивчення та розробку родовища отримало одне з приватних товариств у 2021 році, однак не розпочало роботи. Натомість група осіб з 10 людей, почала незаконний видобуток. Вони займались технічним забезпеченням видобування вугілля, охороною, контролем роботи шахтарів та реалізацією незаконно видобутого вугілля.
У відомстві додали, що видобуток проводили на глибині близько 80 метрів. Для цього переробили старий неробочий вентиляційний канал шахти Свято-Покровська у ствол для спуску під землю для шахтарів.
За даними слідова, організатор групи домовився з головою територіальної громади, який підробив документи щодо передачі землі в оренду. Також керівник місцевої громади прикривав незаконну діяльність на захопленій землі.
Що відомо про незаконний видобуток вугля на шахті Свято-Покровська
В листопаді 2024 року працівники ДБР припинили незаконний видобуток вугілля на території, прилеглій до шахти Свято-Покровська у селищі Курицине Краматорського району Донецької області.
Правоохоронці провели понад 20 обшуків у Києві, Київській, Дніпропетровській та Донецькій областях у підозрюваних. Їм загрожує до 13 років за ґратами.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram