У Добропіллі після масованого обстрілу міста, який стався у ніч з 7 на 8 березня організували волонтерський хаб "Фенікс" для допомоги місцевим жителям, які постраждали внаслідок російської атаки, розповів Суспільне Донбас координатор Андрій. Люди, чиї домівки отримали пошкодження, можуть безкоштовно взяти собі: одяг, ліки, їжу, постільну білизну тощо. Як працює волонтерський хабі, яку допомогу в ньому надають і хто долучається до допомоги — у репортажі Суспільне Донбас.
Координатор волонтерського хабу "Фенікс" Андрій показує: хаб організували у приміщенні торгівельного павільйону, який також був пошкоджений від російської атаки у ніч на 8 березня.
"Там — школу посікло, Палац спорту посікло. І тут також. Ось це ніби маленька дірочка, але з того боку — там...Так само й стеля, всюди тут посікло", — показує наслідки обстрілу координатор волонтерського хабу "Фенікс" Андрій.


Андрій каже, тоді й виникла ідея зробити тут волонтерський хаб для допомоги місцевим жителям.
"Все це було спонтанно організовано для постраждалих. Раніше тут було просто приміщення, де лежали сітки для військових, постільна білизна та все інше. Згодом все це почали передавати постраждалим", — розповідає Андрій.

Відкрили цей хаб, за словами Андрія, 10 березня. Зібрали команду волонтерів з місцевих жителів.
"Я побачила оголошення у місцевому Telegram-каналі, що потребують волонтерів для збору речей та роздачі, тому я не замислюючись одразу прийшла й почала допомагати", — говорить волонтерка Валентина.

До хабу приходять близько 15 людей щодня, каже Валентина.
"Приходять люди різного віку. Різні запити у людей. Оскільки в одних лише вікна постраждали, а в інших — повністю згоріли квартири. Ми вже підбираємо набори, бо вони можуть бути різного типу. Комусь може бути потрібні засоби гігієни, а комусь й постіль, рушники, одяг, речі, їжа, дитячі іграшки, дитячі речі й навіть медикаменти", — пояснює Валентина.

Місцева жителька Яна також допомагає у хабі. Постільна білизна, подушки та пледи — цих речей, каже, найчастіше потребують люди.
"Бажано нові комплекти, тому що, люди, які втратили буквально все за лічені хвилини, ті, у яких повністю згоріла квартира, якщо вони отримують постіль з розпаровкою, або там десь щось запране, їм і так боляче, й вони прийшли за допомогою й отримують щось таке неприємне. Їм ще болісніше від цього стає", — пояснює вона.

Гуманітарну допомогу в хаб, за словами координатора Андрія, надсилають з усієї країни, а також українські діаспори з Франції та Анкари. Натомість, говорить,відправляють символічні подарунки.
"Передав прапор, на якому розписувалися наші хлопці. Після одного з обстрілів цей прапор також постраждав — його посікло уламками. Вчора він поїхав до Анкари, до асоціації українців. Пошкоджений прапор із підписами та малюнком дитини тепер там".

За словами Андрія, підтримують хаб благодійний фонд "Всі поруч" та громадська організація "Громада старого міста" з Краматорська. Він додає, хаб працюватиме, поки у ньому є потреба.