Евакуюють поранених з поля боя, підвозять боєприпаси та їжу на позиції до бійців, а також ведуть вогневу підтримку військовослужбовців на полі бою — так працюють наземні роботизовані комплекси “Таргани” у 25-й окремій повітрянодесантній Січеславській бригаді. Керують дронами здебільшого інженери-іноземці. Деталі — у репортажі Суспільне Донбас.
"Тарган 3К" — наземний дрон, який може перевозити до трьохсот кілограмів вантажу на відстань близько 20 кілометрів, розказує про техніку військовослужбовець 25 ОПДБр Андрій.
Управляють ними пілоти дистанційно, працюють в роті наземних роботизованих комплексів здебільшого іноземці.
"Фокс" приїхав з Німеччини до України. До того працював механіком вантажівок.

"У мене немає військового досвіду. Я намагаюся допомогти своїми навичками, які маю, тому що нам потрібні не тільки хлопці, які воюють на фронті, але й матеріально-технічне забезпечення. Це є важливим в кожній армії, тому я допомагаю. Я почав у цеху виготовляти кілька різних модулів, модифікував протимінний загороджувач, а потім тестую це з хлопцями", — розповідає німець.
Такі дрони військовослужбовці 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади використовують для евакуації поранених, доставки їжі та боєкомплектів бійцям на позиції, а також для дистанційного мінування.
"По-перше, ми завжди модифікуємо ці дрони, у нас є майстерня, по-друге — робимо все, щоб керувати ними з безпечного місця і модифікуємо наш зв’язок таким чином, щоб оператор був у безпеці", — говорить розповів військовослужбовець 25 ОПДБр Андрій.

"Людське життя коштує набагато дорожче, ніж шматок металу". Щоб евакуювати пораненого з поля бою, треба залучити чотири людини і дві людини для супроводу з ношами. Це все заміняється одним роботом".

Боєць на псевдо "Бандит" приїхав з Чехії вісім місяців тому та доєднався до роти наземних роботизованих комплексів Січеславських десантників. Працює оператором.

"Моя мотивація — допомогти українцям у боротьбі з російським терором. Я втомився дивитися новини про бомбардування житлових будинків в Україні, я вирішив приїхати і допомогти чим можу", — ділиться "Бандит".
Наземні дрони їздять зі швидкістю близько 20 кілометрів на годину, розповідає Андрій. Можуть доставляти будь-які боєприпаси.

"Підривали споруди, в яких скупчувався ворог, для того, щоб припинити їхнє просування далі. Просто є дрони камікадзе, які навантажуються в один бік вибухівкою, якщо це статичне якесь укріплення, або підбита техніка яку треба ліквідувати, вони можуть під’їхати й не залишити нічого після себе", — пояснює військовослужбовець 25 ОПДБр Андрій.
Загалом у цій роті працюють інженери та програмісти зі Сполученого королівства, Німеччини, Чехії, Сполучених штатів Америки, Естонії та Італії.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram