Різко посилилася кількість обстрілів, розповідає начальник Миколаївської військової адміністрації Володимир Проскунін. Протягом минулого тижня на Миколаївку Краматорського району окупанти скинули вісім авіабомб. Руйнують житлові будинки та соціальні об'єкти. Загалом у місті пошкоджені 198 квартир, зруйновані — 58. Обов'язкова евакуація родин з дітьми у Миколаївці, де живуть більш як чотири з половиною тисячі людей, не оголошена, лінія фронту за близько 16 кілометрів.
Як живуть мешканці пошкоджених російськими обстрілами квартир у будинках та чи планують евакуюватись з прифронтового міста — у репортажі Суспільне Донбас.
Жодного вцілілого вікна та балкона, побитий дах та меблі у квартирах, двері під'їздів — цю п'ятиповерхівку російські війська обстріляли у листопаді минулого року, більшість мешканців виїхали.
Тетяна залишається. Каже, їхати нікуди.
"Ми в цей час якраз завжди виходимо надвір із тими жінками, які загинули, ми завжди сидимо біля під'їзду або ходимо навколо будинку. Прилетіло до цієї квартири. У нас кілька разів постраждали вікна, ми їх забивали, а потім все. Потім у нас влучило в ніч на 7 листопада", — каже мешканка будинку Тетяна.


Тетяна виїжджала в евакуацію до Хмельницької області у 2022 році. За два роки повернулася. Живе жінка на четвертому поверсі, під час обстрілу вийшла зі спальні до коридору.
"Меблів немає, нова машинка розбита, треба майстра викликати. У холодильнику дірка, але працює. У нас немає за що, робити. Волонтерів ми не знайдемо, щоб нам хоча б вікна поставити", — говорить Тетяна.

"Забрала ключі і тільки виходила зі спальні — і тут вибух, і мене понесло в передпокій, і накрило цими дверима другими. Викинуло й речі, там побиті речі. Деякі я вже віднесла швачці. Речі всі були у фарбі, у дрібних дошках", — каже жінка.

80-річна Раїса разом з сином — єдині жителі під'їзду у сусідньому пошкодженому будинку. Їхати нікуди, каже жінка, вікна забили тирсоплитами та гріються обігрівачами. Електроенергію, газо- та водопостачання тут відновили.
"Здавалося, що все розривалося. Вивалився кут, шибки всі посипалися, двері повиносило і вхідні, і міжкімнатні. Це щось страшне було. Кут розібрали, утеплили, бо холодина. Неможливо було. З рідного місця якось так не хочеться, бо там, де ми думаємо йти, там знов і вікна вставлені, боїмося вже цього скла і всього. Будемо або у підвалі сидіти, або вже, що Бог дасть", — каже мешканка будинку Раїса.

У сусідньому під'їзді, теж без вікон, мешкає Лідія.
"Люстр немає, позбивало, вентиляцію вирвало, підвіконня вирвало, батарею відірвало, дякую, приварили приїхали. Та хай вбивають вже. Не понаїдаються все ніяк. Вони не понаїдаються, а ми гинемо", — каже мешканка будинку Лідія.

Мешканці інших побитих п'ятиповерхівок отримують теплі речі. Ковдри, гігієнічні набори та ліхтарики, що привезли представники гуманітарної організації Проліска.
В цей район російські окупанти окупанти поцілили 21 січня, пошкоджені були чотири багатоповерхівки.
"У мене вікна всі і в квартирі, і зовні. Балкон розбитий. Ще пару тижнів і ми будемо чекати поповнення. А куди виїжджати? Хто нас де чекає? Роботи немає, а тут є робота, житло. А далі кому ми потрібні?", — говорить жителька Миколаївки Людмила.

У Миколаївці пошкоджені 76 багатоквартирних будинків, зруйновані — шість, у них — 58 квартир, розповів Суспільне Донбас начальник міської військової адміністрації Володимир Проскунін.
"Кількість обстрілів минулого тижня різко збільшилася. Нам вісім КАБ-250 керовані авіабомбиприлетіло на територію міста Миколаївка. У зв'язку з тим, що збільшилася кількість обстрілів, страждають трубопроводи, мережі та різко збільшилася кількість поривів, які відбуваються вже після обстрілів", — зазначив начальник міської військової адміністрації Володимир Проскунін.
"На період до повномасштабного вторгнення на території громади були 21 602 мешканця. Станом на сьогоднішній день у нас в громаді 7 511 осіб, це враховуючи тих хто має статус тимчасових переселенців з Луганської області, з сусідніх громад", — розповів він.

Лінія фронту від Миколаївки нині за 16 кілометрів від лінії фронту, обов'язкова евакуація родин з дітьми тут не оголошена, уточнив Проскунін. В місті залишаються 479 неповнолітніх.
"У нас обов'язкова евакуація оголошена в Рай-Олександрівському старостинському окрузі. Це села: Рай-Олександрівка, Піскунівка і Стародубівка. І в Малинівському старостинському окрузі, села: Тихонівка, Малинівка, Никонорівка, Оріхуватка, Першомар'ївка і Васютинське", — додав начальник МВА.
"На превеликий жаль ми втрачаємо посівні площі, у нас громада традиційно сільськогосподарська і найбільш плодючі землі у нас якраз Райгородський і Малинівський старостинський округ. На сьогодні, дві третини посівних площ у цих старостинських округах не обробляються. Землі захаращені вибухонебезпечними предметами та виконати роботи з розмінування у зв'язку з близькістю лінії фронту на сьогодні неможливо", — зазначив Володимир Проскунін.

У Миколаївці сьогодні залишаються жити 4 655 людей з майже 16 тисяч, які проживали до повномасштабного вторгнення. З громади за три роки виїхали 15 тисяч людей, зараз там проживають 7511 мешканців серед них і переселенці з інших громад.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.