Прапор Північної Кореї у районі населеного пункту Цукурине, що у Донецькій області, фото якого поширювали користувачі Telegram, наразі не виявили.
Про це у Telegram повідомив Центр протидії дезінформації.
"Після верифікації інформації у військового командування, Центр повідомляє, що прапора КНДР, фото якого поширювалося в мережі, у районі н.п. Цукурине на Покровському напрямку наразі не виявлено", — йдеться у повідомленні ЦПД.
Керівник ЦПД РНБО Андрій Коваленко назвав це "виключно елементом інформаційних операцій". Про це він написав у Telegram:
"Вони зараз масштабуватимуть тему КНДР і намагатимуться використати її в якості пропаганди страху проти України. Лякатимуть максимально, намагатимуться перекручувати правдиву інформацію про 12 тисяч військових КНДР на території Росії, брехнею про сотні тисяч. Військові КНДР дійсно є і їх готують до війни. Але кількість фіксується не така, яку повідомляють вороги".
Він також зазначив, що така дезінформація може повторюватися, "незалежно від того чи вивісили їх десь, чи "зафотошопили", і скільки вони провисіли по часу".
Доповнено о 12:30 22 жовтня
Що відомо за розміщення прапора Північної Кореї біля Цукуриного
Аналітики VoxCheck вважають, що вперше це фото опублікували у проросійському Telegram-каналі 21 жовтня з таким текстом: "Схоже, що бійці на місцях вирішили подражнити противника".
Аналітики VoxCheck розповіли Суспільному, що на опублікованому фото немає ознак редагування. Також у всіх джерелах публікують одне й те саме фото — нема зображень цього місця з інших ракурсів. Ймовірна локація розміщення прапору КНДР — це терикон, який розташований південніше від селища Цукурине на Донеччині.
Наразі ймовірне місце розміщення прапорів, за даними DeepState, розташоване на межі окупованої та сірої зон. Ще 27 вересня 2024 року ця територія перебувала під українським контролем. Вже 28 вересня це місце почало перебувати у сірій зоні. З 3 жовтня значна частина території опинилася під російською окупацією. Найімовірніше, прапор розмістили в період, коли військових з КНДР часто згадували в новинах — тобто минулого тижня або сьогодні.
"Прапор необов'язково означає, що на Донеччині вже воюють бійці з КНДР. Це може бути пропагандистським вкидом, оскільки зараз залучення КНДР у війну активно обговорюють", — вважають аналітики VoxCheck.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram