У Донецькій області у порівнянні з минулим роком зросла кількість хворих на кашлюк. Більшість хворих на кашлюк — діти.
Про це на брифінгу розповіла заступниця генерального директора Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб Тамара Біломеря.
"В Донецькій області відзначається зростання захворюваності на кашлюкКашлюк — це бактеріальне інфекційне захворювання, яке перебігає як затяжний бронхіт з тяжкими нападами кашлю. Захворювання є вкрай заразним, кашлюк легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. На нього хворіють здебільшого діти та підлітки, але захворіти можуть також і дорослі., як і по всій країні. За минулий час цього року зафіксували 13 випадків захворювання, з них один — у дорослої людини, всі інші — у дітей до 17 років. Захворювання фіксували у Краматорську — чотири, в Добропіллі — три, у Покровську та Слов'янську — по два, в Дружківській та Бахмутській ОТГ — по одному", — розповіла Тамара Біломеря.
"Якщо порівнювати з попереднім роком кількість хворих на кашлюк збільшилась на 12 випадків, торік фіксували лише один (випадок — ред.) цієї інфекції", — зазначила Тамара Біломеря.
Вона додала, що в Україні від початку року кількість хворих на кашлюк зросла у 30,2 рази.
Вакцинація від кашлюку, кору та інших інфекційних хвороб
Заступниця генерального директора Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб нагадала, що в Донецькій області 13 674 людини підлягають щепленням від цих хвороб, з них 11 658 — дорослі.
Біломеря уточнила, що для кашлюку характерний весняний та осінній сезон, коли діти йдуть до школи та починають більше спілкуватись один з одним. Правець активізується у теплий період року.
Вона зазначила, що від початку року випадків захворювання на дифтеріюДифтерія — це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передавання, що характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок., кірКір – це гостре вірусне захворювання, що супроводжується запальним ураженням верхніх дихальних шляхів, висипом і поширенням токсинів, що продукуються вірусом, по всьому організму. До створення вакцини проти кору, захворювання було широко поширене і було однією з основних причин смертності у маленьких дітей. та краснухуКраснуха — це вірусне інфекційне захворювання. Назва походить від латинського rubella і означає "маленька червона". в області не фіксували. Проте зареєстрували хворого на паротитпаротит – це гостра вірусна інфекція, що супроводжується запаленням залозистих органів (головним чином, слинних залоз), нервової системи та інтоксикацією всього організму. У народі епідпаротит найчастіше називають "свинкою", тому що при розвитку захворювання особа набуває характерних рис..
Як розповіла під час брифінгу завідувачка відділу імунопрофілактики Галина Шишова, в області достатньо вакцин від цих хвороб.
"В цьому місяці завезена вакцина тричі, 7 серпня — проти поліомієліту, туберкульозу, правця та кашлюка, сьогодні — проти коронавірусу, наступного тижня буде — паротиту та краснухи. Вакцина зберігається і доставляється до населених пунктів в належних умовах", — уточнила Галина Шишова.
Вона зазначила, що якщо немає світла у лікарні вмикають генератор, тому вакцина не псується. Також в області є контейнери для транспортування вакцин до амбулаторій.
За її словами, за шість місяців на 51,3% було виконано план щеплень, це вище аніж торік на 32%.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram