Перейти до основного змісту
На Донеччині зафіксували випадок менінгококової інфекції у дитини: лікарі нагадали про небезпеку та вакцинацію

На Донеччині зафіксували випадок менінгококової інфекції у дитини: лікарі нагадали про небезпеку та вакцинацію

Дитина, вакцина
Щеплення дитини. ФОТО: УНІАН

В Донецькій області зафіксували один випадок менінгококового енцефаліту в дитини, її привезли з Добропілля та лікували у Краматорську.

Про це розказав на брифінгу завідувач інфекційним відділенням "Дитячого медоб’єднання Краматорської міськради Дмитро Яковенко.

"Важливо пам'ятати, що менінгококова інфекція приходить наприкінці хвилі грипу або епідемії грипу. А ми перенесли дуже важкий сезон епідемічний сезон по грипозній інфекції, і тому зараз можемо чекати на поодинокі випадки менінгококцемії інфекції", — зауважив Дмитро Яковенко.

За його словами, дитина, яку лікували від менінгококового енцефаліту в інфекційному відділенні Краматорської лікарні, одужала. При обстеженні виявилось, що батьки були носіями інфекції.

"Тобто з інфекціями, які передаються повітряно-крапельним шляхом треба бути обережними. Дитина лікувалась, залишилась жива. Батьків ми теж пролікували", — додав лікар-інфекціоніст.

Менінгококова інфекція

Як нагадує Міністерство охорони здоров'я, менінгококові інфекції викликають тяжкі захворювання, здебільшого у дітей, проте дорослі також можуть хворіти. Через менінгококи виникають менінгіт, менінгоенцефаліт тощо. При тяжкій формі хвороби можуть бути ускладнення: втрата слуху, зору, судоми та параліч. Людина може бути з інвалідністю після перенесеного енцефаліту.

Менінгокок лікують антибіотиками. Одним із способів профілактики є вакцинація.

Існують дві вакцини, одна з яких дозволена до використання від 6 тижнів життя, інша – від 9 місяців до 55 років. Схеми вакцинації різняться залежно від віку, коли починається курс щеплень. Вакцина від менінгококу В не зареєстрована в Україні, проте її можна зробити в інших європейських країнах.

Вакцини від менінгокової інфекції та інші вакцини: чи доступні в Донецькій області

В Україні зареєстровані дві вакцини від менінгококової інфекції — "Менактра" та "Бексеро", розказала завідувачка відділу імунопрофілактики обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Галина Шишова.

"Ці вакцини від різного типу менінгококу (є типу А і типу Б). І одна вакцина іншу не заміняє, вони доповнюють одна одну", — пояснила Шишова.

Щеплення від менгігококової інфекції не входить в офіційний "календар щеплень", тобто такими вакцинами держава не забезпечує безплатно. Тому потрібно купити вакцину або звернутися до комерційного медзакладу.

Які ще вакцини доступні на Донеччині

Донеччина повністю забезпечена вакцинами. Днями надійшла додаткова партія вакцини EUVAX — дитячої вакцини проти вірусного гепатиту Б, розповіла Галина Шишова.

"Нестачі будь-яких вакцин немає. Вакцини завозять відповідно до нашого запиту. Всі сімейні лікарі мають вакцину АКДПАдсорбована коклюшно-дифтерійно-правцева вакцина, вакцину ІПВінактивована поліомієлітна вакцина, в основі якої вбитий вірус. Вакцини є у всіх кабінетах первинної та вторинної ланки, які надають послуги з імунізації", — додала Шишова.

Вона нагадала, що також безплатно можна щепитися від коронавірусу, для цього треба записатися на щеплення до сімейного лікаря.

Вакцинація: які дитячі щеплення за календарем безплатні

В Україні обов’язковими є щеплення проти 10 небезпечних хвороб, які внесені до національного календаря профілактичних щеплень, і держава надає вакцини для них безкоштовно. Це:

  • туберкульоз, гепатит В,
  • кашлюк, дифтерія, правець,
  • поліомієліт, гемофільна інфекція,
  • кор, краснуха, епідемічний паротит ("свинки").

Але є ще кілька інфекцій, які спричиняють небезпечні захворювання, щеплення від них рекомендовані МОЗ, від них можна вакцинуватися, проте власним коштом, держава цими вакцинами не забезпечує. Це:

  • ротавірусна інфекція,
  • пневмококова інфекція,
  • менінгококова інфекція,
  • вітряна віспа (вітрянка),
  • гепатит А,
  • вірус папіломи людини,
  • грип.

Співавтор: Ксенія Козлова

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок