Підприємці з Мирнограда, що на Донеччині, через збільшення обстрілів та наближення лінії фронту закривають свої магазини та торгові точки, розпродають останні товари та планують виїжджати. Яка ситуація із торгівлею в прифронтовому місті — репортаж Суспільне Донбас.
Людмила має торговий павільйон на Даманському ринку у Мирнограді. Жінка розповідає, веде торгівлю з 2000 року, тепер змушена виїжджати через небезпеку.
"Ми просто розпродаємо товар, щоб не залишалося, щоб повернути хоч якісь гроші. Плануємо потім виїжджати. Їдемо просто в нікуди, залишаючи своє житло і все нажите тут. Я дивитимусь щодо ситуації в місті. Якщо залишиться якийсь товар, то я його забиратиму з собою", — говорить жителька Мирнограда Людмила.
Жінка каже, спостерігає, як в місті припиняється торгівля.
"30-35 відсотків на цей момент закрилося, поки що є. На цей момент в основному машини наймають. Різні, чи то "бусики", чи якісь 5-тонні машини", — каже жінка.
Микола розповідає, торгуватиме на ринку доки дозволятиме безпекова ситуація.
"Пусті кіоски. Залишились тільки пенсіонери. Кому нікуди подітись. Дня чотири назад цілу ніч бомбили. Кожен день дивишся — машина вантажиться, кудись їдуть, в кого гроші є. В кого немає — сидять. Я буду до кінця. Розпродаємо те, що є. А там, як вже почнуть бомбити підряд, далі побачимо", — ділиться думками Микола.
Маргарита — власниця магазину. Всією родиною планує виїжджати цього місяця.
"Дорозпродати треба, може, до 18 серпня ще працюємо. Потім — все. Нам треба речі складати. Машиною будем все вивозити. Вантажоперевезення (замовили — ред.), бо вивозимо дві квартири. Небезпечно, тому і виїжджаємо", — говорить жителька Мирнограда Маргарита.
Лариса — продавчиня овочевого магазину. П'ять років роботи — і тепер закриваються.
"Буквально сьогодні телефонував (власник — ред.): "Лариса, потроху розпродавай, швидше за все, будемо закриватися". Особисто я не можу виїхати, у мене мама, їй 90 років, у неї деменція", — каже жителька Мирнограда Лариса.
Охоронець ринку "Центральний" ділиться спостереженням: все більше бачить тих, хто закриває торгові точки.
"Виїжджають, забирають товари, роздають за дешево. Більша частина. "Колгоспна" сторона, там взагалі ряди більша частина порожня", — ділиться охоронець ринку Руслан.
Власники магазинів виїжджають з громади власним транспортом або винаймають вантажні машини, розповідає виконуючий обов'язки начальника Мирноградської військової адміністрації Юрій Третяк.
"Багато магазинів зараз вже закриваються або готуються до закриття. Є магазини, які вже виїхали. Це хвилями відбувається: зібрались, виїхали, потім трохи затишшя. Зачинилася одна аптека. На жаль, вона була єдина у селищі Новатор. Лікарня працює. Основні установи, які забезпечують життєдіяльність міста, працюють. Але дуже багато людей після останніх обстрілів промзони — виїжджає", — розповів в.о. начальника Мирноградської МВА Юрій Третяк.
За словами Юрія Третяка, нині від Мирнограда до лінії бойових дій — 8,5 кілометрів.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram