Від чого помер у російському полоні боєць "Азову" Олександр Іщенко: у командуванні розкрили деталі

Від чого помер у російському полоні боєць "Азову" Олександр Іщенко: у командуванні розкрили деталі

Український військовослужбовець "Азову" Олександр Іщенко помер у російському полоні через тупу травму грудної клітки.

Про це повідомив заступник командира бригади Святослав Паламар "Калина" у Facebook.

Паламар додав фото довідки про причину смерті Іщенка з погодження його дружини Олени.

Він опублікував фото документів, в яких йдеться, що Іщенко помер 22 липня внаслідок шоку, множинних переломів ребра і закритої тупої травми грудної клітки внаслідок контакту із тупим предметом.

"Це не просто ще одне цинічне порушення росіянами Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Це удар по людській честі й гідності, по міжнародному праву, по тим принципам та цінностям, які ми відстоюємо на фронті".

Паламар звернувся до українських високопосадовців, дипломатів та правозахисників тощо із проханням надати розголосу смерті полоненого "азовця".

"Про цей випадок мають знати всі: від США до Китаю. Вбивства українських військовополонених мають стати темою номер один у світових ЗМІ та на порядку денному міжнародних організацій. Лише розголос, тиск на росіян та повернення наших полонених додому можуть зупинити ці вбивства".

Що відомо про Олександра Іщенка

Олександр Іщенко служив водієм у "Азові", куди мобілізувався 27 лютого 2022 року. Йому було 55 років. До війська вступив на початку повномасштабного вторгнення РФ, обороняв Маріуполь. У травні 2022 року потрапив у російський полон.

З вересня 2022 року Олександра та 23 бійців "Азову" судили за сфабрикованими справами, чоловіків звинувачували у тероризмі та спробі повалення влади.

Про смерть українського полоненого повідомили на сайті російського видання "Медіазона" з посиланням на засідання Південного окружного воєнного суду в Ростові-на-Дону. Згодом, 31 липня, цю інформацію Суспільне Донбас підтвердили у бригаді "Азов".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок