Вісім тисяч гривень на гектар: як фермерами Донеччини та Луганщини отримати грошову допомогу

Вісім тисяч гривень на гектар: як фермерами Донеччини та Луганщини отримати грошову допомогу

Аграрії Донецької області, квітень 2024 рік
Трактор засіває поле, Іллінівка, Донецька область, квітень 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

Фермери з Донецької та Луганської областей, які ведуть господарства на деокупованих територіях та громадах, де закінчились бойові дії, можуть отримати державні субсидії.

Про це розповіла заступниця начальника обласного департаменту аргопромислового розвитку Олена Рибакова.

8 тисяч гривень на гектар: як фермерами Донеччини та Луганщини отримати грошову допомогу
Поле, Іллінівка, Донецька область, квітень 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

З 1 травня приймають заявки на отримання субсидій для аграріїв, які мають у користуванні від одного до 120 гектарів на деокупованих територіях або у громадах, де закінчились бойові дії. На кожен гектар в обробітку фермера держава виділяє 8 тисяч гривень, каже Рибакова. Окрім цього, субсидії надають власникам великої рогатої худоби, кіз, овець та іншої худоби.

"Якщо у них від трьох голів, які зареєстровані, проідентифіковані у встановленому законодавством порядку. Відомості про таку худобу також відображаються в ДАРі. Вони можуть отримати допомогу в розмірі 7 тисяч на одну голову. Так само для кіз та овець — там треба мати від 5 голів, щоб отримати допомогу."

Заявки на субсидії подають на сайті Державного аграрного реєстру. Їх прийматимуть до 30 червня, каже Рибакова.

Компенсація за нову техніку

З квітня 2024 року відновила роботу державна програма купівлі сільгосптехніки українських виробників, розповідає Олена Рибакова. Щоб отримати компенсацію від держави, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.

"Якщо аграрії купляють сільгосптехніку — хоч малу, хоч велику, — вони мають право на компенсацію у розмірі 25% від вартості. Там нема обмежень, з якої громади виробники. Вся підконтрольна територія підконтрольна Донецької області туди потрапляє. Але ж трактора, або сіялку, або віялку фермер має купити за свої гроші, а потім тільки подати документи, отримати компенсацію. Поки таких завершених заявок ще немає."

Міжнародні гранти

В області діють міжнародні грантові програми. З кінця 2023 року в Донеччині можна отримати допомогу від гуманітарної організації Mercy Corps. Середній розмір гранту — 3 тисячі доларів США для господарств, для малого та середнього бізнесу — 75 тисяч доларів США, каже Рибакова. Програма триватиме до кінця 2025 року, подати заявку можна на сайті організації.

"Наразі вони погодили 37 заявок від Донецької області на отримання грантових коштів. Це такі напрямки як молочне скотарство, бджільництво, птахівництво, кролівнитво. Загальна сума цих заявок на суму 4,4 мільйона гривень, ті що, погоджені."

Що відомо про посівну на Донеччині у 2024 році

У 2024-му під посів на Донеччині запланували 337 тисяч гектарів. З них — 123 тисячі уже засіяні озимими культурами, ще 214 тисяч — виділили під ярі сорти.

Посівна триває й досі. Висіяли 74% від площ, які планували під ярі зернові, та 35% від площ на овочеві культури, а це 7,2 тисячі гектарів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок