Скільки дітей залишається в громадах, де оголосили примусову евакуацію

Скільки дітей залишається в громадах, де оголосили примусову евакуацію

Важливо
Евакуація
Евакуація дітей. Фото: поліція Донецької області

У семи населених пунктах Донецької області, де оголосили примусову евакуацію родин із дітьми, досі залишається 188 дітей.

Про це на брифінгу розповів начальник відділу планування заходів цивільного захисту обласного департаменту з питань цивільного захисту Сергій Гончаров.

"На сьогодні ми маємо в населених пунктах, які наближені до лінії активних бойових дій близько 188 дітей. Найбільше — у місті Лиман".

За словами Сергія Гончарова, загалом у Лиманській громаді залишається 184 дитини:

місто Лиман — 145 дітей

селище Дробишеве — 34 дитини

село Карпівка — троє дітей

село Ставки — двоє дітей.

Скільки дітей залишається в громадах, де оголосили примусову евакуацію
Населені пункти Лиманської громади, де працює примусова евакуація родин із дітьми. DeepStateMap

Ще чотири дитини мешкають у трьох селах Іллінівської громади, які також підлягають обов'язковій евакуації:

село Нова Полтавка — одна дитина

село Олександропіль — дві дитини

село Новооленівка — одна дитина.

Скільки дітей залишається в громадах, де оголосили примусову евакуацію
Села Іллінівської громади, звідки евакуйовують родини із дітьми. DeepStateMap

Евакуацію родин з дітьми здійснюють на Волинь. Кожна родина отримує окреме приміщення та 3600 гривень на одну людину, а також разову виплату — 10800 гривень для родин із дітьми від Unicef, розповів Гончаров.

"Ця евакуація допомогти зберегти життя і здоров'я саме дітей, які не можуть самостійно прийняти рішення, усвідомлюючи всю загрозу. Їх вивозимо в більш безпечні регіони України, де організовано їх розміщення, поселення і забезпечення".

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня 2023 року.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, ухвалює обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, було місто Бахмут, яке рік тому захопили російські війська. Там запровадили евакуацію дітей у березні 2023 року, коли за місто точились бої.

Цьогоріч 24 січня розпочали примусову евакуацію дітей в окремих населених пунктах Мар’їнської та Очеретинської громад, де тоді залишались 72 дитини. 7 березня з чотирьох населених пунктів Курахівської громади, а саме з Успенівки, Ганнівки, Веселого Гаю та Трудового, планували евакуювати 28 дітей. 21 травня з населених пунктів вивезли всіх неповнолітніх.

6 червня примусову евакуацію дітей оголосили ще в семи населених пунктах Донеччини: у місті Лиман та селах громади Липове, Нове, Карпівка, Ставки, також у селі Прогрес Гродівської громади й селищі Зоря Іллінівської громади.

10 липня у Координаційному штабі з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану прийняли рішення про евакуацію родин із дітьми х чотирьох населених пунктів Донецької області — селища Дробишеве Лиманської громади та Новооленівки, Олександрополя та Нової Полтавки Іллінівської громади.

Що відомо про евакуацію з Донеччини

Щоб безкоштовно виїхати з Донеччини до безпечного регіону необхідно:

  • залишити заявку за телефоном 0988903318 або 0662856290, для евакуації тяжко хворих і людей з інвалідністю: 0800332614, 0997104872, 0993115314, 0961086048;
  • дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда у Покровську.

"Підготовлені безкоштовні місця для проживання переселенців, яких розміщують у закладах комунальної власності(визначених місцями тимчасового проживання) Волинської області", — додали в адміністрації.

Аби звернутись ВПО до Волинської облдержадміністрації треба зателефонувати за номером: 066 657 09 15.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок