Евакуація родин із дітьми: на Донеччині ухвалили рішення щодо п'яти населених пунктів

Евакуація родин із дітьми: на Донеччині ухвалили рішення щодо п'яти населених пунктів

Ще для п'яти населених пунктів Донецької області планують запровадити примусову евакуацію родин із дітьми.

Про це повідомив начальник ОВА Вадим Філашкін у Telegram.

Таке рішення ухвалила регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Донецької області. Під примусову евакуацію підпадають п'ять населених пунктів. Зокрема, рішення стосується селища Дробишеве Лиманської громади.

Евакуація родин із дітьми: на Донеччині прийняли рішення по п'яти населеним пунктам
Селище Дробишеве на карті відносно орієнтовної лінії фронту. DeepStateMap

Також примусову евакуацію родин із дітьми планують почати у чотирьох селах Іллінівської громади — Новій Полтавці, Новооленівці, Олександрополі та Романівці.

Евакуація родин із дітьми: на Донеччині прийняли рішення по п'яти населеним пунктам
В напрямку цих сіл рухається наступ армії РФ. DeepStateMap

Тепер рішення регіональної комісії має розглянути Координаційний штаб з питань проведення обов'язкової евакуації в умовах воєнного стану, повідомив Філашкін.

Евакуація з Торецька

На засіданні регіональної комісії розглянули й посилення евакуації з Торецької громади, розповів Філашкін. В напрямку населеного пункту триває один із російських наступів.

"Щодня ворог обстрілює громаду з усіх видів озброєнь, у тому числі використовує авіабомби та безпілотники, знаходитись тут вкрай небезпечно".

Що відомо про евакуацію з Донеччини

Щоб безкоштовно виїхати з Донеччини до безпечного регіону необхідно:

  • залишити заявку за телефоном 0988903318 або 0662856290, для евакуації тяжко хворих і людей з інвалідністю: 0800332614, 0997104872, 0993115314, 0961086048;
  • дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда у Покровську.

"Підготовлені безкоштовні місця для проживання переселенців, яких розміщують у закладах комунальної власності(визначених місцями тимчасового проживання) Волинської області", — додали в адміністрації.

Аби звернутись ВПО до Волинської облдержадміністрації треба зателефонувати за номером: 066 657 09 15.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня 2023 року.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, ухвалює обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, було місто Бахмут, яке рік тому захопили російські війська. Там запровадили евакуацію дітей у березні 2023 року, коли за місто точились бої.

Цьогоріч 24 січня розпочали примусову евакуацію дітей в окремих населених пунктах Мар’їнської та Очеретинської громад, де тоді залишались 72 дитини. 7 березня з чотирьох населених пунктів Курахівської громади, а саме з Успенівки, Ганнівки, Веселого Гаю та Трудового, планували евакуювати 28 дітей. 21 травня з населених пунктів вивезли всіх неповнолітніх.

6 червня примусову евакуацію дітей оголосили ще в семи населених пунктах Донеччини: у місті Лиман та селах громади Липове, Нове, Карпівка, Ставки, також у селі Прогрес Гродівської громади й селищі Зоря Іллінівської громади.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок