Примусова евакуація дітей з Лиманської громади на Донеччині: що відомо

Примусова евакуація дітей з Лиманської громади на Донеччині: що відомо

Важливо

120 дітей евакуювали з п'яти населених пунктів Лиманської громади Донецької області, де 6 червня оголосили примусову евакуацію родин з дітьми. 230 неповнолітніх ще необхідно вивезти.

Про це в ефірі "Суспільне. Студія" повідомив начальник Лиманської міської військової адміністрації Олександр Журавльов.

Він зазначив, що у Лимані, Липовому, Новому, Карпівці та Ставках було 350 дітей. Евакуація триває.

Як відбувається евакуація з громади

Начальник МВА розповів, що здебільшого організація "Save Ukraine" займається вивезенням дітей у Київську область.

"Вони приїжджають забирають дітей і далі вже їх повністю влаштовують — надають кімнати, благоустрій, там все у доброму стані... Коли почались масовані обстріли, люди бажають виїжджати. Раніше були відмови у баткьів, але наразі такого вже немає".

Доросле населення евакуюють на Рівненщину.

"Виїжджаємо, спілкуємося з родинами, показуємо фото, відео, де будуть вони перебувати зі своїми родинами, щоб вони розуміли, що вони не будуть у дитячих садочках чи деінде, а вони їдуть в облаштовані місця, де повністю домашні умови", — розказав Журавльов.

Бажаючі виїхати телефонують на гарячу лінію, далі транспортом везуть їх у Покровськ. Також деякі жителі громади виїждають самостійно до своїх рідних чи близьких, уточнив керівник громади.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня 2023 року.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, ухвалює обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, було місто Бахмут, яке рік тому захопили російські війська. Там запровадили евакуацію дітей у березні 2023 року, коли за місто точились бої.

Цьогоріч 24 січня розпочали примусову евакуацію дітей в окремих населених пунктах Мар’їнської та Очеретинської громад, де тоді залишались 72 дитини. 7 березня з чотирьох населених пунктів Курахівської громади, а саме з Успенівки, Ганнівки, Веселого Гаю та Трудового, планували евакуювати 28 дітей. 21 травня з населених пунктів вивезли всіх неповнолітніх.

6 червня примусову евакуацію дітей оголосили ще в семи населених пунктах Донеччини: у місті Лиман та селах громади Липове, Нове, Карпівка, Ставки, також у селі Прогрес Гродівської громади й селищі Зоря Іллінівської громади.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок