З 21 тисячі населення, до повномасштабної війни, у Кураховому нині залишається 3 тисячі людей, з них 120 — діти. Громаду росіяни обстрілюють щодня. Евакуація звідси триває постійно, а з деяких сіл примусово евакуювали дітей. Як живуть місцеві у прифронтовому місті — репортаж.
Людмила та Віктор — сусіди, живуть в одному будинку. Жінка каже, в домі з 15 квартир, пустує близько половини. За її словами, дехто планує повернутися. Вона також виїжджала з прифронтового міста, а потім повернулась.
"У нас із п'ятнадцяти — сім квартир, і двоє ось збираються повернутися. Теж пенсіонери. Живемо. Виїжджаємо, приїжджаємо", — говорить Людмила.
Віктор говорить, не виїжджав з міста з початку повномасштабного вторгнення РФ: "А куди їхати, всюди ж бахкає. Страшно? А кому не страшно".
"За життя страшно, за дітей страшно, за онуків страшно. Да, за це страшно, ми вже своє пожили, а вони, їм ще жити і жити", — каже Людмила.
В місті видають гуманітарну допомогу, працюють декілька магазинів, виплачують пенсії, додає вона.
"На ліки, на хліб, ну і за квартиру платимо, електроенергія — це обов'язково. Розуміємо, що люди, які працюють там, теж повинні щось заробляти. А так, все. Ну, 3 400 гривень, як ви думаєте, на що вистачить?", — говорить жителька Курахового Людмила.
У місті є електропостачання. Вода лише технічна і погодинно, розповідає місцева жителька Тетяна.
"Запаси робимо, а що робити, так і живемо. Посуд помити, попрати, підлогу помити", — ділиться жителька Курахового Тетяна.
Тетяна після загибелі сина — військовослужбовця живе сама. Жінка говорить, поратись по господарству важко, втім, виїжджати не планує.
"Звичайно страшно, боїмось, але що робити, куди? Ми нікому непотрібні. Як воно зараз за житло стільки платити, а жити за що?", — говорить жінка.
Житель Курахового Віктор має вдома 14 кущів аґрусу, говорить, для нього одного цього забагато, то виходить на стихійний ринок, аби продати. З міста не виїжджав жодного разу від початку повномасштабної війни.
"От всю ніч прильоти були, ось їхав і там, і там прилітає. Нормально", — говорить житель Курахового Віктор.
Нині у Кураховому залишається три тисячі людей, до повномасштабного вторгнення тут проживала 21 тисяча, говорить начальник Курахівської військової адміністрації Роман Падун.
"Є можливість кожного дня виїжджати у більш безпечні міста, також в ті міста, які приймають централізовано. У нас є старостинський округ, де ми прийняли рішення про примусову евакуацію дітей. З чотирьох сіл силами Нацполіції та військової адміністрації були евакуйовані всі діти", — зазначив начальник Курахівської військової адміністрації Роман Падун.
Росіяни застосовують артилерію, касетні боєприпаси, почастішали обстріли авіабомбами по місту та населених пунктах громади, говорить Падун. 70 відсотків житлового фонду в Кураховому пошкоджені або зруйновані. Від початку повномасштабного вторгнення, внаслідок обстрілів, загинули 80 жителів громади.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.