Примусова евакуація з Донеччини: з Лиманської громади потрібно вивезти понад сто дітей

Примусова евакуація з Донеччини: з Лиманської громади потрібно вивезти понад сто дітей

Евакуація дітей з Донецької області
Евакуація дітей з Донецької області. Фото: ГУНП у Донецькій обл.

У Лиманській громаді Донецької області, де була оголошена примусова евакуація дітей разом з батьками, залишаються 110 дітей.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

"В Лиманській громаді було більш як 300 дітей. Майже за тиждень вивеземо всіх дітей з населених пунктів громади", — каже Філашкін.

Це на 110 дітей менше, аніж було 12 червня.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня 2023 року.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, ухвалює обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, було місто Бахмут, яке рік тому захопили російські війська. Там запровадили евакуацію дітей у березні 2023 року, коли за місто точились бої.

Цьогоріч 24 січня розпочали примусову евакуацію дітей в окремих населених пунктах Мар’їнської та Очеретинської громад, де тоді залишались 72 дитини. 7 березня з чотирьох населених пунктів Курахівської громади, а саме з Успенівки, Ганнівки, Веселого Гаю та Трудового, планували евакуювати 28 дітей. 21 травня з населених пунктів вивезли всіх неповнолітніх.

6 червня примусову евакуацію дітей оголосили ще в семи населених пунктах Донеччини: у місті Лиман та селах громади Липове, Нове, Карпівка, Ставки, також у селі Прогрес Гродівської громади й селищі Зоря Іллінівської громади.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок