Утримують полонених й учасників опору. Екскерівнику колонії, що стала катівнею на Луганщині, оголосили підозру

Утримують полонених й учасників опору. Екскерівнику колонії, що стала катівнею на Луганщині, оголосили підозру

Важливо
Володимир Рудяк
Підозрюваний у справі про воєнний злочин перебуває на тимчасово окупованій території. СБУ

Докази, які свідчать про причетність до масових катувань українців в одній з колоній на Луганщіні, зібрала Служба безпеки. Матеріали планується передати до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Підозрюваний у воєнному злочині — колишній керівник Суходільської виправної колонії.

Про це повідомило 3-тє управління СБУ в Донецькій та Луганській областях на сторінці у Facebook.

"СБУ зібрала доказову базу на ще одного воєнного злочинця, який причетний до масових катувань українців на тимчасово захопленій частині Луганщини. Матеріли справи планується передати до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Фігурантом є Володимир Рудяк, який з 2007 року керував Суходільською виправною колонією, а під час окупації регіону одним з перших перейшов на бік ворога".

Після початку війни, ватажок терористів на захопленій території Луганщині Леонід Пасічник зробив Рудяка керівником пенітенціарної установи.

Як з’ясували слідчі, в колонію після початку повномасштабного вторгнення почали звозити українських полонених та викрадених місцевих жителів – учасників руху опору. Колонія, пише СБУ, стала катівнею.

Як катували українців в Суходільській колонії під керівництвом Рудяка: дані СБУ

  • У застінках ув’язнених били спеціальними кийками ПР-73, допоки потерпілі не втрачали свідомість.
  • За вказівкою Рудяка людей ставили до стіни та імітувати їхній розстріл, здійснюючі постріли з вогнепальної зброї поруч з головою або тілом потерпілого.
  • Рудяк змушував ув’язнених навприсядки пересуватись по коридорах російської катівні і днями морив їх голодом.
  • Він намагався схилити потерпілих до співпраці у війні проти України.

Колишньому керівнику колонії Володимиру Рудяку повідомили про підозру за статтею "жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням" ( за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України). Як додали в пресслужбі СБУ, він переховується на тимчасово окупованій території.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок