Примусова евакуація родин із дітьми з Донеччини: ОДА ухвалила рішення щодо семи населених пунктів

Примусова евакуація родин із дітьми з Донеччини: ОДА ухвалила рішення щодо семи населених пунктів

Донецька обласна адміністрація планує запровадити примусову евакуацію родин із дітьми, які мешкають у семи прифронтових населених пунктах області.

Про це у Telegram повідомив начальник ОВА Вадим Філашкін.

Під обов'язкову евакуацію потраплять місто Лиман та чотири села громади — Липове, Нове, Карпівка та Ставки, село Прогрес Гродівської громади та селища Зоря Іллінівської громади.

Примусова евакуація родин із дітьми з Донеччини: ОДА прийняла рішення по семи населених пунктах
Населені пункти Лиманської громади, які підпадають під примусову евакуацію. DeepStateMAP

Таке рішення прийняла регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Евакуація почнеться після погодження Координаційного штабу з питань проведення обов'язкової евакуації населення в умовах воєнного стану.

"Маємо розуміти, які сили будуть залучатися до евакуації населення у разі необхідності, наскільки ми до цього готові, і яким чином буде організовано взаємодію", — написав Філашкін.
Примусова евакуація родин із дітьми з Донеччини: ОДА прийняла рішення по семи населених пунктах
Села, що підпадають під евакуацію. DeepStateMAP

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня 2023 року.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, ухвалює обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, було місто Бахмут, яке рік тому захопили російські війська. Там запровадили евакуацію дітей у березні 2023 року, коли за місто точились бої.

Цьогоріч 24 січня розпочали примусову евакуацію дітей в окремих населених пунктах Мар’їнської та Очеретинської громад, де тоді залишались 72 дитини. 7 березня з чотирьох населених пунктів Курахівської громади, а саме з Успенівки, Ганнівки, Веселого Гаю та Трудового, планували евакуювати 28 дітей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок