Син пішов добровольцем, батько займається волонтерством. Історія переселенця з Краматорська, який оселився у Дніпрі

Син пішов добровольцем, батько займається волонтерством. Історія переселенця з Краматорська, який оселився у Дніпрі

На початку повномасштабного російського вторгнення єдиний син пішов добровольцем на фронт, а його батько присвятив себе волонтерській справі для допомоги військовим. Історія переселенця з Краматорська Сергія, який після евакуації займається волонтерством — плете маскувальні сітки для бійців.

"Після 2014 року знали, як поводяться з родичами українських військових. Тому коли була вірогідність, що будемо в оточенні, окупації — ми на початку березня виїхали з жінкою до Дніпра".

Переселенець з Краматорська Сергій розповідає, після повномасштабного вторгнення єдиний син не чекав на повістку, пішов воювати добровольцем.

"Пішов одразу, не міг сидіти. 1 березня підписав присягу. В армії служив, прийняв присягу, воює на "нулі", багато. Це навіть не обговорювалося. Я знав, що він піде. Просто сказав: "Давай, синку", — говорить Сергій.

допомога переселенець Краматорськ Сергій евакуація волонтерство маскувальні сітки Дніпро бійці фронт
Сергій разом з сином, квітень 2024 рік. Фото з особистого архіву Сергія

Наразі син боронить Україну на Авдіївському напрямку, розповідає чоловік. Воює в силах тероборони.

"В основному на "нулі" сидить в окопах весь час. У відпустку приїжджає раз на пів року. Питаю: "Зараз би пішов, знаючи все, що відбувається?". Каже: "Так, відбувається дуже всього поганого, але все одно пішов би". Максимум не було зв'язку з ним близько трьох тижнів. Дружина отримала інфаркти, переймаючись за сина. Лікарі розповіли, що причина інфаркту хвилювання", — розповідає чоловік.

допомога переселенець Краматорськ Сергій евакуація волонтерство маскувальні сітки Дніпро бійці фронт
Переселенець з Краматорська Сергій, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

Сергій після евакуації до Дніпра вирішив займатися волонтерством, аби допомагати військовим. Розповідає, інші волонтери об'єднання "Ангели оборони" допомогли йому з дружиною із житлом.

"Приходжу сюди кожен день, окрім вихідних. Тут організовую, щоб було з чого людям плести сітки: готую, ріжу основу, вираховую. Наш підрозділ плете на добу десь 100-150 метрів сіток. Скільки потрібно, поки буде потреба в сітках, — будемо їх робити", — ділиться Сергій.

"Вчора хлопці приїжджали, кажеть: "Щойно був прильот, все спалило. Просять — терміново сітки треба". У нас замовлень на два місяці. Одна мотивація тут — щоб їх було як можна більше. Оце мотивація — наскільки вони їм потрібні. Коли сам розумієш, бачиш що роблять ці сітки, як вони захищають життя. Скільки техніки через те, що немає сіток, зникає".
маскувальні сітки переселенець Краматорськ Сергій евакуація волонтерство допомога Дніпро бійці фронт
Волонтерське об'єднання "Ангели оборони", Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

Найбільше, додає переселенець з Краматорська, хоче повернутися додому на вільну Донеччину.

"Хотів би, звичайно. Не те, що хотів би — це мрія. В мене там все залишилося на Донбасі. Я все кинув. В мене не залишилося нічого".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок