У Покровській громаді демонтували пам'ятник радянському письменнику Максиму Горькому

У Покровській громаді демонтували пам'ятник радянському письменнику Максиму Горькому

Демонтували пам'ятник Донеччина
Демонтували пам'ятник радянському письменнику Максиму Горькому. Покровська МВА

У Покровській громаді демонтували пам'ятник радянському письменнику Максиму Горькому. За життя він висловлювався проти української мови та самостійності України, через що Мінкульт вніс його до списку "слуг радянського режиму".

Про це повідомляє Покровська МВА.

"Сьогодні в рамках державної політики України по очищенню публічного простору від елементів радянських наративів, в нашому місті демонтується пам'ятник Горького. Це важливий крок на шляху до відновлення історичної правди та утвердження української національної ідентичності", — повідомила начальниця відділу культури Олена Олехнович.

У МВА додали, що Максим Горький був внесений до списку діячів, які вважалися слугами радянського режиму, оскільки він був противником самостійності України та української мови.

За даними міської адміністрації, у 2011 році пам'ятник Максиму Горькому позбавили статусу пам'ятки історії місцевого значення. В цьому ж році було вирішено не вносити його до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

"Це важливий крок на шляху до відновлення історичної правди та утвердження української національної ідентичності", — заявила Олена Олехнович.

На момент демонтажу, пам'ятник перебував в аварійному стані.

Раніше повідомлялось, що в селі Срібне Покровської громади демонтують пам’ятник Максиму Горькому.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок