"Десант довозять як на таксі". Артилерист — про бої поблизу Бахмута

"Десант довозять як на таксі". Артилерист — про бої поблизу Бахмута

Бої за Бахмут
Бригада Рубіж. Фото: Суспільне Донбас

Російські війська продовжують масовано атакувати на лінії фронту поблизу Бахмута. Тактику "м'ясних" штурмів замінили просуванням малими групами до восьми людей.

Про це в етері телемарафону розповів офіцер артилерії бригади "Рубіж" Володимир Назаренко.

За його словами, російські війська все частіше використовують техніку для довозу піхотинців до лінії зіткнення, наприклад багі, квадроцикли, а також важкоброньованими машинами.

"Важкі танки обшивають металоконструкціями, садять десант, десант довозять як на таксі. Задача десанту — звантажитись, пробувати атакувати, закріпитися, а техніка, якщо виживає, то повертається," — розповів Володимир Назаренко.
"Десант довозять як на таксі". Артилерист - про бої на Бахмутському напрямку
Російський танк. Getty Images

До штурмів позицій українських оборонців підходять обережніше, ніж раніше, хоча із людськими втратами досі не рахуються, розповів артилерист. Атакують малими групами до 8 людей у кожній.

"Таких конвеєрних "м'ясних" штурмів, які були в кінці 2022-2023 років немає, на жаль, тому окупанти не знищуються так швидко. Тоді це були найманці, "зеки", злочинці, зараз — "мобіки". Частково присутня й така тактика в штурмових загонах по типу "Шторм-Z" тощо. Але залежить від підрозділу. Малі групи просування, 5-6 таких, кожна має своє завдання — одна закріплюється, одна прикриває вогнем, одна евакуйовує. Є резерви, є копачі, які риють щілини, нори, траншеї буквально за добу."

Російських військових у зоні відповідальності бригади "Рубіж" знищують щодня, каже Назаренко. Окупантів обстрілюють артилерією вдень і вночі, нищать на етапі формування груп та на підступах до позицій Сил оборони.

"Десант довозять як на таксі". Артилерист - про бої на Бахмутському напрямку
Бійці бригади "Рубіж". Фото: Суспільне Донбас
"В більшості випадків, наші кулеметники "косять" на під'їзді, далі — добиває артилерія, FPV-дрони. Щодня в зоні відповідальності нашої бригади — 10 і більше орків гине завдяки роботі наших артилеристів, мінометників, пілотів FPV-дронів, кулеметників, снайперів," — розповів в етері Володимир Назаренко.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок