Під обстрілами та із боєприпасами на полях аграрії Донеччини почали посівну: скільки планують засіяти

Під обстрілами та із боєприпасами на полях аграрії Донеччини почали посівну: скільки планують засіяти

214 тисяч гектарів ярих культур цієї весни планують засіяти аграрії в Донецькій області, разом з озимими — 337 тисяч, розповіла Суспільному заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької обладміністрації Олена Рибакова. Посівна почалася наприкінці березня. Наразі аграрії розпочали сівбу соняшника, кукурудзи. Як відбувається посівна в прифронтовому Краматорському районі та скільки вже засіяли — розповідаємо.

Керівник одного з сільгосппідприємств Іллінівської громади Анатолій Поляцьковий розповідає: планують засіяти 80 гектарів проса, 700 гектарів соняшника і 100 гектарів кукурудзи.

"Загалом засіємо 1600 гектарів, які числяться за нами. Господарство повністю працює, хоча і розташоване прифронтовій зоні", — говорить Поляцьковий.

Під обстрілами та із боєприпасами на полях аграрії Донеччини почали посівну: скільки планують засіяти
Директор підприємства Анатолій Поляцьковий, Іллінівка, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

За його словами, кредитів не отримують через те, що підприємство розташоване в прифронтовому регіоні.

Один зі складів для зберігання зерна, додає керівник підприємства, розбитий обстрілами російської армії, другий, що поруч, — пошкоджений.

склад зерна зруйнований обстрілом, Донеччина
Розбитий російськими обстрілами склад підприємства, Іллінівка, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Тепер стоїть питання: або з під комбайну відразу реалізувати збіжжя, або чекати, поки трохи заспокоїться, і ремонтувати склад", — пояснює Полякоцький.

За день засівають близько 60 гектарів, розповідає тракторист Сергій. Цим трактором він майже не керує, техніка — комп’ютеризована, процес засівання — запрограмований.

Трактор, посівна, Донецька область
Трактор засіває поле, Іллінівка, Донецька область, квітень 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

"Є комп'ютер сівалки, ним нашаровується кількість насіння. Він показує точність висіву кожної секції, кожного ряду. Можна сказати, комп'ютер відсіяв. Є супутниковий зв'язок: задаємо координати, записуємо їх, вибираємо пряму траєкторію по полю, і трактор сам по ній їздить. Розвертатися треба самому. Система попереджає, що ми під'їжджаємо до краю поля", — пояснює Сергій.

Тракторист на Донеччині
Тракторист Сергій, Іллінівка, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

На полях підприємства працівники знаходять вирви із не розірваними снарядами, додає Анатолій Полякоцький. Тоді викликають рятувальників, ті розміновують.

Засіватимуть свої землі протягом квітня-травня. Збирати врожай планують у липні-серпні.

На сьогодні в області всього засіяні 42 тисячі гектарів ярих культур, розповіла заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Олена Рибакова. Разом з озимими планують засіяти 337 тисяч гектарів.

Поле, Донецька область
Поле, Іллінівка, Донецька область, квітень 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

Понад півтора мільйони гектарів — це 59 відсотків від загальної площі земель області — на тимчасово окупованих територіях.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок