Карлівське водосховище спорожніло: як вирішується питання з водою у Покровському районі Донецької області

Карлівське водосховище спорожніло: як вирішується питання з водою у Покровському районі Донецької області

Карлівка, дамба, немає води
Російські обстріли зруйнували греблю, водосховище обміліло. Зруйнована дамба на Карліському водосховищі 25 травня 2023 року. Фото: ГУ ДСНС України в Донецькій області

Через російські атаки зруйнована гребля Карлівського водосховища. Повністю або частково без води лишаються щонайменше вісім громад Покровського району Донецької області, де проживає 118 тисяч людей. Наразі відновити її через близькість до фронту неможливо.

Про це під час брифінгу розповіла заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОДА Лариса Гусева.

"Розглядаємо Синявське, Миролюбівське та інші водосховища, які можна було б використовувати для забезпечення водою громад Покровського району. Цю програму плануємо реалізувати за 3-4 місяці", — зазначила Гусева.

За її словами, наразі Донецька облдержадміністрація готує проєктнокошторисну документацію. Програму фінансуватимуть міжнародні організації.

"Вода буде подаватися за графіком. Розуміємо, що її буде недостатньо. Повністю потребу вона не закриє, бо там просто мало води. Червоний Хрест надав гарантії щодо допомоги зокрема з обладнанням: труби, помпи. Цього року скоріш за все підключитися зможемо лише до одного водосховища", — розповіла заступниця профільного департаменту.

Вода, яку планують отримати з альтернативних джерел, буде технічною, уточнила вона. Наразі у міста та села, що живилися від Карлівського водосховища, питну воду привозять.

"Просимо додатково в міжнародних організацій ємкості. Вони є, але їх недостатньо. Раніше ми подавали воду кожного дня, а зараз двічі на тиждень. Тим більше, що минулого тижня був ремонт шахтних установок і міста були взагалі без води. Паралельно бурять свердловини. У Покровську вже є 310, ще місцева влада планує їх зробити біля кожної багатоповерхівки", — розказала Лариса Гусева.

Що відомо про руйнування Карлівської греблі

Внаслідок обстрілів 1 квітня 2024 року була знеструмлена Карлівська фільтрувальна станція. 12 квітня — зруйнована гребля. Це призвело до того, що вода з Карлівського водосховища витекла до річки Вовчої. Територія нижче за течією була підтоплена, повідомляв очільник ОВА Вадим Філашкін.

Гродівка і Новогродівка залишилися без водопостачання. Жителі Покровська та Мирнограда отримують воду з модульної фільтрувальної станції з очищення шахтної води. Графік для покровчан та мирноградців — 3-1-3, де один день відведений КП "Вода Донбасу" для технологічних процесів на заповнення резервуарів, а в інші три воду подають на одне з міст.

Карлівська фільтрувальна станція постачала воду: у Білозерське, Білицьке, Гірник, Добропілля, Мирноград, Новогродівку, Покровськ, Селидове, Українськ та прилеглі селища.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок