Канал Сіверський Донець — Донбас та оборона Часового Яру: що робить армія РФ, аби пробитися туди

Канал Сіверський Донець — Донбас та оборона Часового Яру: що робить армія РФ, аби пробитися туди

Українські військові на фронті
Бійці артилерійського розрахунку 22-ї ОМБр маскують самохідну гаубицю "Акація" після пострілів, Часів Яр, Донеччина, 21 березня 2024 року. Суспільне Новини/Олександр Магула

В районі Часового Яру в останні дні інтенсивність наступу армії РФ знизилась, окупаційним військам не дає розвинути успіх система укріплень Сил оборони України. Водночас вони продовжують спроби обійти місто з флангів, аби оточити його та дістатися ділянки каналу Сіверський Донець — Донбас, захоплення якого надало би російським підрозділам переваги у становищі.

Про це етері "Суспільне. Студія" розказав командир взводу розвідки бригади "Рубіж" Максим Матвійчук.

"Противник вперся в наші укріплення і у взводні опорні пункті. І це унеможливлює його просування. Водночас спецпідрозділи російської армії почали частіше діяти вночі. Але на даний момент прорватися хоч десь за останні кілька днів вони не змогли".

На його думку, сили армії РФ, які наразі стягнули до Часового Яру, недостатні, аби прорвати українську оборону і вийти на канал Сіверський Донець — Донбас.

"Вони будуть стягувати ще додаткові резерви, аби створити хоч якусь перемогу. Бо сили, які були на Часовому ярі не достатні аби прорвати аби десь і вийти на такий важливий для них канал Сіверський Донець — Донбас в них ситуація максимально патова. Бо там у нас максимально гарні укріплення, які не дозволяють роботі їхньої техніки, а їхня артилерія просто помножується на нуль, а Сили оборони просто перебувають у безпеці".

Він також відзначив вигідне положення українських військових у Часовому Яру, де є висотки, з яких можна "спокійно корегувати і бачити дії та маневри противника і спокійно відпрацьовувати по них".

Наразі, за словами військового, задля атак та штурмів Часового Яру російське командування заділо підрозділи регулярної армії, починаючи від сил ВДВ, закінчуючи механізованими підрозділами. Разом із тим перші штурми — це задача "Шторм Z" і "Шторм V", які були здебільшого набрані із колишніх ув’язнених, додав він.

"Основна задача пройти, взяти якийсь опорний пункт. Після того, як вони пройшли, приходять або механізовані підрозділи, або "регуляри" армії ВДВ, закріпляються і пробують створити нормальні умови. Десантників намагаються не кидати у перший штурм, а кидають своїх, як свідчить ефір, вони їх називають "однорази", — розказав Максим Матвійчук.

Аби захопити Часів Яр, РФ продовжує атакувати села Іванівське та Богданівка, які розташовані по флангах і дозволять оточити місто.

"Противник вирішив вдатися до тактики, як з Авдіївкою, — обходити з флангів, через Богданівку та Іванівку. В даному випадку там також є певний мінімальний відрізок каналу, в якому противник може пройти, бо це не обкопана, скажемо так, ділянка місцевості. Противник пробує розвити наступальні операції, але труднощі в тому, що підійти до каналу Сіверський Донець — Донбас практично неможливо. Сили оборони та бригада "Рубіж" створили таку лінію оборони, що просто так ввійти без втрат умовних двох дивізій вони не зможуть", — пояснив Матвійчук.

Що відомо про Часів Яр на Донеччині

Часів Яр розташований за 15 кілометрів від захопленого російськими військами Бахмута. За даними начальник міської військової адміністрації Сергія Чауса на 29 квітня, у місті залишаються понад 682 людини.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок