Сили оборони перемістились на нові рубежі західніше Бердичів, Семенівки та Новомихайлівки — головнокомандувач ЗСУ

Сили оборони перемістились на нові рубежі західніше Бердичів, Семенівки та Новомихайлівки — головнокомандувач ЗСУ

Українські військові на навчаннях
Українські військові, навчання військових. 35 окрема бригада морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського

Підрозділи Сил оборони України перемістились на нові рубежі західніше Бердичів, Семенівки та Новомихайлівки.

Про це повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський.

"Це зробили, аби зберегти життя та здоров’я українських військових. Найбільш складна ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, де продовжуються запеклі бої. Противник на цих напрямках задіяв до чотирьох бригад, намагається розвинути наступ західніше від Авдіївки та Мар’їнки, пробиваючись до Покровська та Курахового", — розповів Сирський.

Він додав, що в цілому, на цих напрямках армія РФ досягла певних тактичних успіхів, але оперативної переваги отримати не змогла.

"Для посилення української оборони на цих напрямках, заміни підрозділів, що зазнали втрат, здійснюється переміщення бригад, які відновили боєздатність", — уточнив головнокомандувач.

Сирський зазначив, що ситуація на фронті загострилась. Російські військові намагаються захопити стратегічну ініціативу та прорвати лінію фронту.

"Вони зосередили основні зусилля на декількох напрямках, створивши значну перевагу в силах та засобах. Активно атакує по всій лінії фронту, на деяких напрямках — має тактичні успіхи", — розповів Сирський.

Він уточнив, що відбувається динамічна зміна ситуації, окремі позиції переходять "з рук в руки" кілька разів протягом доби, що породжує неоднозначне розуміння ситуації.

Що відбувається на фронті

"На Луганщині противник намагається скористатися своєю перевагою у повітрі, ракетах та кількості артилерійських боєприпасів. Головним завданням для себе ставить вийти на адміністративну межу Луганської області", — зазначив Сирський.

За його словами, основні напрямки зосередження зусиль армії РФ на Куп’янському напрямку – села Стельмахівка та Берестове.

"Там російські війська мали частковий успіх, але діями українських підрозділів був зупинений. Також, продовжує наступ на село Терни на Лиманському напрямку, де армія РФ намагається витіснити Сили оборони за річку Чорний Жеребець, успіху не має", — повідомив Олександр Сирський.

Сіверський напрямок

Російські військові наступають в районі Білогорівки та Роздолівки, намагається прорватися і блокувати Сіверськ, щоб створити умови для продовження наступу на Слов’янськ. Успіхів не має, його просування на цьому напрямку зупинене.

Краматорський напрямок

Найгарячішими точками залишаються Іванівське та Часів Яр. Також, противник намагається повернути під свій контроль Кліщіївку та вийти на рубіж по каналу "Сіверський Донець-Донбас".

Південь

Все ще напружена обстановка на Півдні, в Запорізькій та Херсонській областях. На Новопавлівському напрямку противник намагається наступати в районі Старомайорського, на Оріхівському – в районах Роботиного та Вербового, на Херсонському – все ще сподівається вибити наші війська з Кринок. Успіху не має на жодному з напрямків. На Херсонському напрямку українським підрозділам вдалося просунутися в районі Велетенського та встановити контроль над островом Нестрига.

Лимано-Куп'янський напрямок

Силам оборони України вдалося покращити своє тактичне положення в районі Синьківки (Куп’янський напрямок) та Серебрянського лісництва (Лиманський напрямок).

Північ

Російські війська продовжують обстріли прикордонних населених пунктів у Сумській та Чернігівській областях, веде диверсійно-розвідувальну діяльність. Ознак безпосередньої підготовки противника до наступальних дій на Півночі України немає. Разом з тим, відстежуємо нарощування чисельності та перегрупування військ противника на Харківському напрямку. На найбільш загрозливих напрямках наші війська посилено артилерійськими та танковими підрозділами.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок