Призначені президентом РФ. Трьох "суддів", що працюють на "ДНР", підозрюють у колабораціонізмі

Призначені президентом РФ. Трьох "суддів", що працюють на "ДНР", підозрюють у колабораціонізмі

символи терористичного угруповання "ДНР"
Прапор терористичного угруповання "ДНР", 1 травня 2022 рік. AP/Darko Vojinovic

Трьом жителям окупованих території Донеччини, які погодились працювати суддями у фейкових органах, створених угрупованням ДНР, повідомили про підозру у колабораціонізмі.

Про це повідомила Донецька обласна прокуратура.

"У 2023 році троє жителів тимчасово окупованих РФ територій згідно з указами президента держави-агресора призначені на посади у незаконно створених судових органах", — розповіли у прокуратурі.

Одна з них — колишня керівниця апарату Старобешівського районного суду Донецької області, яка, як з’ясували слідчі, обійняла псевдопосаду судді "Верховного суду ДНР".

Другий — в минулому член Ради адвокатів Донеччини та заступник директора Міжрегіональної академії управління персоналом у Маріуполі. Як встановили слідчі, він став суддею так званого Приморського районного суду в окупованому Маріуполі.

"Обидва виносять незаконні рішення іменем фейкової республіки, спираючись на законодавство РФ", — додали у відомстві.

Третій підозрюваний — юрист, який став "заступником голови Донецького гарнізонного воєнного суду".

"Так звані правники порушують конституційні права і свободи громадян, створюючи ілюзію дотримання окупаційною владою принципів законності й справедливості".

Двом чоловікам та жінці підозри повідомили заочно, їм загрожує до 15 років ув’язнення за колабораційніну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок