Ціль російських військ на Авдіївському напрямку вийти на Вугледар та Курахове — Іван Тимочко

Ціль російських військ на Авдіївському напрямку вийти на Вугледар та Курахове — Іван Тимочко

Російські військові  на танку під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну
Російські військові на танку під час повномасштабного вторгнення. Фото: Getty Images

Ціль російських військ на Авдіївському напрямку вийти на район Вугледар — Курахове у Донецькій області.

Про це в ефірі "Еспресо" розповів військовий та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

"Також російські війська намагаються максимально зробити для Авдіївки так званий "пояс безпеки", тобто максимально посилюють спроможності відсунути українські війська від Авдіївки. Оскільки російські військові дуже побоюються, що українські війська в будь-який час на цьому напрямку можуть перейти у контрнаступ та відкинути армію РФ, або створити прорив", — каже Іван Тимочко.

За його словами, зараз обидві сторони перебувають в зустрічному бою. І російська сторона, і українська — в активній фазі боїв. Окрім цього, кожна зі сторін намагається перехопити ініціативу та зайняти вигідніші позиції, щоб завдати більше ураження.

"Російські військові намагаються сковувати українські сили на Авдіївському напрямку, щоб ми не перекинули на суміжний напрямок, наприклад, на Роботинський чи Бахмутський напрямки", — уточнив військовий.

За його словами, така інтенсивність боїв на Авдіївському напрямку пов'язана з тим, що Володимир Путін до своєї інавгурації мав можливість говорити про те, що російські війська просуваються та у них є успіхи.

Він назвав ще одну причину інтенсивності, яка полягає у тому, що таким чином, російські військові намагаються применшити загрози для них на Бєлгородсько-Курському напрямку.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок