Бійця "Азова" фейковий суд угруповання "ДНР" засудив до довічного ув'язнення

Бійця "Азова" фейковий суд угруповання "ДНР" засудив до довічного ув'язнення

Псевдосуд терористичного угруповання "ДНР" засудив українського полоненого, стрілка взводу розвідки "Азова" до довічного ув'язнення.

Про вирок Генпрокуратура РФ повідомила 22 лютого.

Українського військового звинуватили у нібито вбивстві трьох мирних жителів Маріуполя у березні 2022 року, фейковий суд назвав полоненого військового винним у вчиненні злочинів, які передбачені у російському кримінальному законодавстві (ст. 356 та ст. 105 КК РФ).

Що відомо про окупаційні суди над українськими полоненими

За вересень 2023 року у псевдореспубліках терористи "Л/ДНР" засудили 19 українських військових, за жовтень 2023 — 24. У листопаді 2023 — 27. У грудні 2023 — 18.

У січні 2024 року російські Слідчий комітет або Генеральна прокуратура повідомили про вироки фейкових судів щодо 6 українських військових. У лютому 2024 року — 40, з них 33 були засуджені одночасно.

В окупованих Росією частинах Донецької та Луганської областей українських військових звинувачують та судять за однаковими сценаріями: або за нібито вбивство цивільних через неприязнь, або нібито замах на вбивство або пошкодження майна.

Вперше українського військового в Росії засудили у листопаді 2023 року. Південний окружний військовий суд виніс вирок військовополоненому Антону Череднику: 19 років виправної колонії суворого режиму з відбуванням перших трьох років у в'язниці. Чоловік служив у морській піхоті, у квітні 2022 року опинився у полоні під час боїв за Маріуполь.

Суди окупантів над українськими військовими — це порушенням права на справедливий судовий процес, заявляв омбудсман Дмитро Лубінець.

"Ці вироки суду "ДНР" є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донеччина є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території", — заявляв він.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок