В "ДНР" засудили до 25 років українського військового Артема Ступницького

В "ДНР" засудили до 25 років українського військового Артема Ступницького

Артем Ступницький український військовий
. Фото: Слідчий комітет Російської Федерації

21 лютого "суд" терористичного угруповання "ДНР" засудив до 25 років колонії суворого режиму українського військового Артема Ступницького.

Про це повідомив Слідчий комітет Російської Федерації.

Стрілка полку "Азов" звинуватили у тому, що вони, нібито, вбив чоловіка у Маріуполі.

"Наприкінці лютого 2022 року Ступницький на території однієї зі шкіл, завдав кілька ударів ножем цивільному чоловіку. Від травм останній загинув", — йдеться в повідомленні комітету.

Що відомо про "суди" в окупації

За вересень 2023 року у псевдореспубліках терористи "Л/ДНР" засудили 19 українських військових, за жовтень 2023 — 24. У листопаді 2023 — 27. У грудні 2023 — 18. У січні 2024 року повідомили про вироки фейкових судів щодо 6 українських військових. У лютому 2024 року — 39, з них 33 були засуджені одночасно. Зокрема, 20 лютого так званий суд "ДНР" зусудив 20 лютого "суд" терористичного угруповання "ДНР" засудив до довічного ув'язнення військового з Грузії Мамуку Гацарелі, який воював на боці України. В окупованих Росією частинах Донецької та Луганської областей українських військових "звинувачують" та "судять" так звані суди за однаковими сценаріями, це або вбивство цивільних через неприязнь, замаху на вбивство або пошкодження майна.

В Росії вперше засудили українського військового, це сталось в листопаді 2023 року Південний окружний військовий суд засудив військовополоненого Антона Чередника до 19 років виправної колонії суворого режиму з відбуванням перших трьох років у в'язниці. Чоловік служив у морській піхоті, у квітні 2022 року опинився у полоні під час боїв за Маріуполь.

На суди окупантів над українськими військовими реагував омбудсман Дмитро Лубінець, він називав статті надуманими, а самі "суди" порушенням права на справедливий судовий процес.

"Ці вироки суду "ДНР" є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донеччина є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території", — заявляв Дмитро Лубінець.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок