Виставку, присвячену обороні Маріуполя, відкрили в Києві

Виставку, присвячену обороні Маріуполя, відкрили в Києві

Виставку, присвячену обороні Маріуполя, відкрили в Києві
. Фото надали організатори

У Музеї історії Києва презентували проєкт "М86. Літопис оборони Маріуполя", у якому зібрали свідчення про оборону міста та його руйнування російськими військами. У створенні літопису взяли участь оборонці Маріуполя.

Про це повідомили автори"М86. Літопис оборони Маріуполя" створений Big City Lab та Національним музеєм історії України за підтримки Mariupol Reborn. у релізі проєкту.

Літопис, як повідомили організатори, охоплює свідчення військовослужбовців, фото- та відеоматеріали, знімки супутників та інші дані, які допомагали верифікувати командирами підрозділів, що захищали місто.

Із літописом ознайомились учасники оборони міста, зокрема командир "Азову" Денис "Редіс" Прокопенко, полковник Нацгвардії Денис Шлега, командир 36-ї бригади Віктор Сікоза, полковник ДПСУ Валерій Падитель, розповіли організатори.

"Книга, яку ви читаєте, — це одна з перших і надзвичайно вдалих спроб зобразити цей епос, задокументувавши 86-денну оборону Маріуполя", — цитують слова Дениса Прокопенка.

"Літопис оборони Маріуполя «М86» розповідає історії морських піхотинців, які раніше не були відомі широкому загалу", — зауважив командир 36-ї окремої маріупольської бригади морської піхоти Віктор Сікоза.

Разом із презентацією у музеї відкрили виставку, яка розповідає про оборону міста. Вона працюватиме з 22 лютого до 3 березня в Музеї історії міста Києва. Також проєкт доступний онлайн.

Після презентації у Києві буде представлена в основній програмі 12-ї міжнародної трієнале "4-й Блок" у Харкові, Граці в Австрії, Нью-Йорку та Лос-Анджелесі у США.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок