П'ятьох полонених бойовиків засудили до 12, 15 років та довічного увʼязнення

П'ятьох полонених бойовиків засудили до 12, 15 років та довічного увʼязнення

П'ятьох полонених бойовиків засудили до 12, 15 років та довічного увʼязнення
Тюремна камера. Фото: Pexels

П'ятьох бойовиків, яких взяли в полон українські військові, засудили до 12, 15 років в'язниці та довічного ув'язнення. Вони воювали проти ЗСУ в Луганській та Донецькій областях, під Херсоном та на Харківщині.

Про це повідомляє прокуратура Донецької області.

"Уродженець міста Ровеньки воював проти своєї держави з 2017 року та "дослужився" до командира взводу "батальйону тероборони ЗС РФ". Чоловік воював в Луганську, Сєвєродонецьку, Старобільську, Рубіжному, Варварівці, Лисичанську й Куп’янську та Ізюму", — йдеться у повідомленні.

Також житель Горлівки пішов до лав бойовиків, через можливість заробити гроші. За 13 місяців "служби" він заробив понад 2 млн рублів, що приблизно дорівнює 686 тис. грн.

За даними прокуратури, інший засуджений вступ до лав окупантів у перший день повномасштабного вторгнення. Чоловік був одночасно кулеметником та стрільцем. Діставши поранення він поїхав до РФ на лікування, але його звинуватили у дезертирстві та відправили на передову. У вересні 2023 року він потрапив у полон ЗСУ на Бахмутському напрямку.

Ще одного бойовика "прийняли на службу" біля одного з магазинів Харцизька. Після тримісячного навчання він, як розвідник вирушив виконувати завдання до Водяного та Опитного. Чоловік вивчав місцевість та проводив штурмові загони для штурму українських позицій.

Пʼятий засуджений у 22 роки став кулеметником, воював поблизу Херсона, а згодом перевівся у снайпери та обладнував позиції у Маріуполі та Волноваському районі.

Всіх чоловіків взяли в полон українські військові. За державну зраду, колабораційну діяльність та участь у терористичній організації (ч. ч. 1, 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1, ч.1 ст. 258-3 КК України) чотирьох з них засуджено до 12 та 15 років позбавлення волі, а одного – до довічного ув’язнення.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок