Залужний про Мар'їнку та Авдіївку: "Життя наших бійців нам важливіше"

Залужний про Мар'їнку та Авдіївку: "Життя наших бійців нам важливіше"

Доповнено
Мар'їнка
Мар'їнка Донецької області. Фото: Сухопутні війська ЗСУ/Facebook

Українські війська перебувають на околиці Мар'їнки і підготували оборонний рубіж поза цим містом Донецької області, розказав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний на пресконференції, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Відповідаючи на питання, чи захопили російська армія Мар'їнку, Залужний сказав:

"Ми захищаємо кожен клаптик нашої землі. Кожен клаптик. Але коли на цьому вузенькому клаптику ворожі снаряди починають перекопувати це місце разом із камінням, із землею, із нашими бійцями, життя наших бійців нам важливіше".

Головнокомандувач зауважив, що Мар'їнка тримала майже два роки, але її знищували "вулиця за вулицею, будинок за будинком".

"Станом на сьогоднішній день наші війська ще знаходяться у північній частині. Наші війська підготували оборонний рубіж поза цим населеним пунктом. Але я можу сказати, що цього населеного пункту вже не існує".

За словами Залужного, російські війська діяли в Мар'їнці, як і в Бахмуті Донецької області.

"Знищуються вулиця за вулицею, квартал за кварталом, закопуються наші бійці. [...] Те, що ми зараз відійшли на околицю Мар’їнки, а в деяких місцях обладнались за Мар’їнкою, мені здається, — немає нічого такого, що може викликати суспільний резонанс. Її (міста Мар'їнка — ред.) немає. На жаль", — відповів Залужний.

Що сказав Залужний про Авдіївку та ситуацію в районі Бахмута

Головнокомандувача також спитали про ситуацію із обороною Авдіївки, на що він сказав, що ведення бойових дій навколо Бахмуту чи Авдіївки не потрібно робити "якимось шоу скорботи біля населеного пункту".

"Ведення бойових дій підпорядковується своїм законам, які діють незважаючи, сподобається це командирам, чи сподобається політикам, чи журналістам. Коли противник наносить вогневе ураження із застосуванням великої кількості снарядів, ці снаряди приносять свій результат. Вони розбивають будівлі, вони вбивають солдатів, відбувається те, що відбувається. У противника на сьогоднішні є можливість концентрувати свої сили, у тому ж числі артилерію, авіаційні засоби на тому чи іншому напрямку. І він може зробити так, що за два або три місяці із міста буде те, що трапилось з Бахмутом", — переконаний Залужний.

Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний. Фото: УНІАН
Будь-то Бахмут, будь-то Авдіївка, ми будемо обороняти рівно стільки, скільки у нас вистачить сил. Якщо сил буде недостатньо, ми приймемо таке рішення і збережемо наших людей. А потім відвоюємо.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний

Що відомо про Мар'їнку Донецької області

25 грудня у ЗСУ спростували заяви міністра оборони РФ Шойгу, який, за повідомленням російського агентства "РИА Новости", доповів президенту РФ Путіну про нібито повне захоплення Мар'їнки.

Від початку грудня ЗСУ вже не вперше спростовували російські фейки про взяття Мар'їнки. 1 грудня Олександр Штупун розповідав, що заяви російських військових про захоплення Мар'їнки. 13 грудня командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський писав, що тривають інформаційні вкиди та провокації про нібито повне взяття цього міста.

Мар'їнка — місто у Покровській громаді Донецької області. Бої за Мар'їнку точаться з 2014 року. З початку повномасштабного вторгнення інтенсивність атак зросла, місто перетворили на руїни.

Через місто нині проходить лінія фронту. Тут не залишилось жодної вцілілої будівлі. До повномасштабного вторгнення у Мар’їнці проживало близько 10 тисяч людей. На початку листопада 2022 року поліція Донеччини повідомила, що евакуювала всіх мешканців міста Мар'їнка.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок