Три Opel Combo, Ford Transit і кран. Бахмутські комунальники пояснили, навіщо купують техніку

Три Opel Combo, Ford Transit і кран. Бахмутські комунальники пояснили, навіщо купують техніку

Ексклюзивно
Три Opel Combo, Ford Transit і кран. Бахмутські комунальники пояснили, навіщо купують техніку
. Жінка їде зруйнованою обстрілами вулицею Бахмута, 21 грудня 2022 року. Фото: АР/Libkos

Комунальні підприємства Бахмутської територіальної громади на Донеччині купують автомобілі, аби обслуговувати 12 гуманітарних центрів, що розташовані в різних регіонах України, а важку техніку — задля вантажних перевезень, можливо, будівництва оборонних споруд і робіт під час майбутнього відновлення міста.

Про це три підприємства, які у грудні оголосили закупівлі, повідомили у відповідь на запит Суспільного Донбас.

Що планували купувати

  • КП "Бахмутський комбінат комунальних підприємств" — "Opel Combo life edition L2" за 904 850 гривень,
  • КП "Бахмут Вода" — два таких самих Opel Combo і автокран AVTR-KC33 з вантажністю 25 тонн за 7 млн 200 тис. грн.
  • опитненське сільське комунальне підприємство "Прогрес" — Ford Transit за 1,6 мільйона гривень.

Як пояснили закупівлі на підприємствах

"Бахмутський комбінат комунальних підприємств" у відповідь на запит Суспільного повідомив, що кошти на закупівлю машини отримали в рамках фінансування міської програми реформування та розвитку водопровідно-каналізаційного хазяйства громади на 2021-2025 роки. Відкриті торги з закупівлі Opel Combo life edition L2 відбулись, переможцем став.

"Використовувати автомобіль планується для обслуговування 12 хабів Бахмутської територіальної громади, надання всебічної допомоги переселенцям з питань перевезень, доставки спеціалістів Бахмутської міської ради із обладнанням, документами і матеріалами при організації виїзних заходів, передача в оренду автомобіля разом із водієм підприємства, а також подальше його використання у звільненому Бахмуті на користь громади", — сказано у відповіді комунального підприємства.

Як повідомили у КП "Бахмут Вода", кошти на купівлю техніки підприємство отримало так само за програмою розвитку водопровідно-каналізаційного хазяйства.

Торги із закупівлі автокрану, який хотіли купили за 7,2 мільйона гривень, не відбулись, уточнили на підприємстві. Їх оголосили повторно, підвищивши ціну до 9 мільйонів. І зрештою купуютьстаном на дату публікації опубліковано повідомлення про намір укласти договір — на 4 гривні дешевше оголошеної вартості в "Київського машинобудівельного заводу".

Цей автокран потрібен, пояснили на підприємстві, задля того, аби оперативно почати ліквідовувати наслідки збройної агресії на території Бахмутської громади після її звільнення, додали на підприємстві.

"А до цього планується використовувати його для переміщення габаритних будівельних матеріалів, техніки, підрядних робіт. За необхідністю дана техніка буде направлятися на будівництво оборонних та захисних споруд для захисників".

Щодо купівлі двох Opel Combo по майже 905 тис гривень кожен "Бахмут Вода" надало пояснення точнісінько таке, як і комбінат комунальних підприємств.

Опитненське сільське комунальне підприємство "Прогрес" відповіло Суспільному Донбас, що також планує використовувати фургон "Ford" для підвозу гуманітарних вантажів у центри підтримки бахмутян. А надалі — у під час відновлення Бахмута. Де зберігатимуть машину, поки не визначились.

Після того, як на платформі Prozzoro комунальні підприємства зруйнованого міста опублікували оголошення про закупівлю, місцеві активісти оскаржили закупівлі. Серед тих, хто подав скаргу, був голова громадської організації "Бахмут український" Віктор Зіпір. Він казав, що вважає недоцільними такі витрати, зокрема, і тому, що кошти можна було б використовувати задля допомоги переселенцям з Бахмута або військовим.

"Ми знаємо, як важко зараз нашим хлопцям на фронті, як ми збираємо по копійках цю допомогу, а тут витрачаються такі шалені кошти", — аргументував тоді Віктор Зіпир.

У фінансовому управлінні Бахмутської міської ради у відповідь на запит Суспільному повідомили, що з 967 мільйонів 178 тисяч гривень всіх видатків бюджету, на 1 грудня 2023 року витратили на допомогу військовим частинам та правоохоронним органам понад 191 мільйон 218 тисяч гривень.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок