На Донеччині вшанували пам'ять жертв Голодоморів

На Донеччині вшанували пам'ять жертв Голодоморів

День пам'яті жертв Голодомору 25 листопада 2023 р.
. Фото: Ігор Мороз/Facebook

У населених пунктах Донеччини у суботу, 25 листопада, вшанували пам'ять жертв Голодоморів. Зокрема, сьогодні минають 90-і роковини Голодомору 1932-1933 років — геноциду українського народу.

Покровськ, День пам'яті жертв Голодоморів, Донеччина, 25 листопада 2023.
Фото: Поковська МВА/Telegram

"Наш святий обов’язок пам’ятати тих, кого вбив голодом більшовицький режим та підтримувати сучасних захисників, які протистоять путінському геноциду. Саме національна пам’ять робить нас згуртованішими й надає сил для подальшого спротиву", — зазначив начальник Покровської МВА Сергій Добряк. 

Слов'янськ, День пам'яті жертв Голодоморів, Донеччина, 25 листопада 2023
Фото: Слов'янська МВА/Telegram

Зокрема, вшанували пам'ять про померлих, у таких населених пунктах, як Краматорськ, Покровськ, Мирноград, Добропілля, Слов'янськ, Волноваська громада та інших містах області й поклали квіти до меморіальних знаків, а також вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Мирноград, День пам'яті жертв Голодоморів, Донеччина, 25 листопада 2023.
Фото: Мирноградська МВА/Telegram

День пам’яті жертв голодоморів у 2023 році з ініціативи Українського національного інституту пам'яті відбувається під гаслом "Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну", символом якого стала окопна свічка.

"Живий вогонь — це символ пам'яті, це тепло, це надія. Надія на те, що нам вистачить сил вистояти та перемогти. Закликаємо вас зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз бійцям необхідну амуніцію, техніку та інвентар. Розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи і малюнки, сувеніри-обереги, смаколики і нашу віру в них. Нехай наша пам’ять стане дієвою", — йдеться на сайті УІНП.

92% українців вважають Голодомор геноцидом

Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу вважають 92% громадян України. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг". Лише 4% — заперечують це, вагалися з відповіддю — 4%.

У "Рейтингу" зазначили, що досліджують це питання з 2010 року, проводячи щорічний моніторинг. 13 років тому 60% опитаних відповідали ствердно на питання "Чи погоджуєтесь Ви з тим, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу?"

Наразі 30 країн у світі визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

Автором терміну "геноцид" та одним з ініціаторів визначення геноциду в правових термінах є Рафал Лемкін, який вважав Голодомор геноцидом українського народу.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок