Лабрадор Кіра, яка допомагає розміновувати Донеччину, отримала відзнаку "Чотирилапий захисник"

Лабрадор Кіра, яка допомагає розміновувати Донеччину, отримала відзнаку "Чотирилапий захисник"

Лабрадор Кіра, яка допомагає розміновувати Донеччину, отримала відзнаку "Чотирилапий захисник"
. Фото: поліція Донецької області

Лабрадор Кіра, яка допомагає поліцейським розміновувати Донецьку область, отримала від Кінологічної спілки України відзнаку "Чотирилапий захисник", її визнали найкращою у номінації "пошук вибухових предметів".

Як повідомили у поліції Донецької області, церемонія нагородження собак сектору безпеки та оборони "Чотирилапі захисники" відбулася у Києві.

Кіра та її провідник, старший інспектор-кінолог Роман Заєць представляли поліцію України та були визнані кращими в номінації "пошук вибухових предметів". Вже другий рік поспіль вихованці кінологічного центру поліції Донеччини виборюють цю престижну премію.

"Ми не просто друзі, а бойові товариші", — розказав про Кіру поліцейський Роман Заєць.

За даними поліції, Кіра і Роман разом близько 6 років — з самого народження собаки. Вони чергують на блокпостах, допомагають боротися з нелегальним обігом зброї, першими заходять у визволені українськими воїнами міста й села.

У деокупованих Святогірську та Лимані Кіра знайшла безліч мін і снарядів, виявляла заміновані тіла, залишені російськими військовими. Разом з вибухотехніками кінологи очищували населені пункти від вибухівки та зброї.

"Собаки працювали цілий день, вони втомлювалися. До того ж, не було ні світла, ні води, ні тепла — нічого. Тому ми брали їх з собою на ліжка, щоб собаки угрілися, відпочили. Ми обігрівали один одного. Було тяжко, але ми впоралися", — розповів Роман.

Як зазначили в поліції Донеччини, Роман тренував Кіру на базі кінологічного центру в Маріуполі, де вони продемонстрували зразок прискореної підготовки. Дресирування собак з пошуку зброї та вибухівки має свої особливості: собака не має бути агресивною, сильно збудженою, адже працює з вибуховими речовинами.

"Кіра — дуже спокійна й врівноважена. А її гострий нюх не раз рятував життя людей. І це в неї — сімейне. Минулого року кращим шукачем вибухових предметів серед службових собак Національної поліції України стала її молодша сестра Айра", — зазначили в поліції.

Загалом у поліції Донеччини працюють 16 собак, все життя яких присвячене служінню людям. У 2023 році за участі собак розкрито понад 50 злочинів, з них 10 вбивств. Крім того, службові собаки допомогли виявити 124 вибухових пристрої, понад 4,6 тисяч патронів, майже 9 кг вибухівки, наркотики у великому розмірі.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок