"Хвостиком махав і рученята вилизував". Історія Рема, врятованого з Бахмута, який став "дитячим евакуаційним психологом"

"Хвостиком махав і рученята вилизував". Історія Рема, врятованого з Бахмута, який став "дитячим евакуаційним психологом"

Собака Бахмут допомога поліцейські Донеччина
Врятований з Бахмута собака Рем, допомагає полійцейським екіпажу "Білий янгол" евакуйовувати дітей та доррослих. Фото: Суспільне Донбас

Собака Рем допомагає поліцейським Донеччини під час евакуації. Рема маленьким цуценям вивіз з Бахмута поліцейський Павло Дяченко. Відтоді пес постійно їздить у евакуаційні рейси до прифронтових сіл та міст області. Цуценя, каже господар, стало чудовим "дитячим психологом": розраджує дітей під час небезпечної дороги під обстрілами.

Собаку Рема поліцейський Павло Дяченко знайшов в Бахмуті минулого літа, коли документував наслідки обстрілів. Тоді вирішив — не залишить цуценя в місті, яке постійно обстрілюють російські військові.

"Ми з хлопцями, коли проїжджали, побачив маленького цуцика, стало шкода. І вирішив —заберу собі. Не було родини, інших цуценят поруч. За годину в те місце, звідки забрав його, був дуже потужний приліт. Приватний будинок розбило, багатоповерхівка поруч. Так і сталося, що він зі мною весь період в Бахмуті та й провів", — згадує про порятунок собаки Рема інспектор з комунікації ГУНП в Донецькій області Павло Дяченко.

Врятований собака поліцейські Бахмут допомога евакуація діти Покровськ Донеччина
Врятований собака Рем на прогулянці разом з поліцейським Павлом Дяченко, серпень 2022 рік. Фото: ГУНП в Донецькій обл.

Відтоді Рем живе з поліцейським. Павло згадує, залишати собаку було ні з ким, тому почав брати його з собою на евакуацію людей з прифронтових населених пунктів.

"Дітки сприйняли нормально, і він до діток. Хвостиком махав і маленькі рученята вилизував. Ми вивозили родину, їхали дуже швидко і розуміли, що прилетіти може будь-коли. Дітки сиділи, я кажу: відволікаємося. Беру його на руки — та дітям. Все: вони вже не чули нічого, ні війни, вони його взяли — хто за вуха, хто за лапи смикали", — згадує одну з евакуацій дітей Павло Дяченко.

Собака поліцейські Бахмут допомога евакуація діти Покровськ Донеччина
Рем любить смачно поїсти та гратися із собаками та дітьми, каже господар. Фото: Суспільне Донбас

Рем, каже поліцейський, допомагає дітям, які бачили жахи війни, відволіктися. Батьки 8-річного Богдана загинули під час обстрілу. Хлопця "Білі янголи" вивозили з Бахмута до родичів у більш безпечне місто.

"З того хлопчика, який тільки нещодавно був на війні, і в нього жодних емоцій не було на обличчі. Ми обертаємося, така територія асфальтована і він просто став звичайним хлопчиком. Він бере собаку, в руки повідець і погнав з ним круги нарізати, бігати, почав посміхатися. Це круто", — згадує про перші емоції хлопчика поруч з собакою під час евакуації поліцейський.

Врятований собака поліцейські Бахмут допомога евакуація діти Покровськ Донеччина
Евакуація 8-річного Богдана, жовтень 2022 рік. Фото: ГУНП в Донецькій обл.

Рема називають: собака-психолог екіпажу. Пес має й відповідний шеврон підрозділу "Білий янгол". Раніше, каже Павло, вибухів не боявся, тепер на обстріли реагує інакше.

"Зараз так дуже прислухається до всіх звуків, вибухів. Напевно подорослішав, щось змінилося. Малий був, не так все це переживав", — каже Павло Дяченко.

Врятований собака поліцейські Бахмут допомога евакуація діти Покровськ Донеччина
Шеврон підрозділу "Білий янгол" у собаки-психолога Рема. Фото: Суспільне Донбас

Рему рік і чотири місяці. Влітку на евакуації не їздив, через спеку. Павло каже, восени знов братиме його в поїздки до прифронтових населених пунктів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок