Триста тридцять п'ять переселенців наразі проживають в гуртожитку Лисичанської громади в Києві. Там облаштували гуманітарний штаб та літній табір для дітей. За гроші гуманітарних організацій зробили ремонт, закупили меблі та обладнання.
Тамара та Лідія мешкають у гуртожитку Лисичанської громади у Києві разом. Вдвох і на кухні господарюють. Цього дня готували борщ.
Тамара переселенка з Бахмута Донецької області, розповідає, до столиці приїхала в грудні минулого року.
"Лячно. Будинок згорів, у ньому згоріла сестра, я залишилася безхатьком. Дякувати сусідам, прихистили на декілька днів. Потім мене вивезли до Слов'янська. Там я пробула тиждень, а потім нас розвезли: кого у притулок для стареньких, мене ось сюди. Я одразу вподобала це ліжко і задоволена", — ділиться своєю історією бахмутянка.
Лідія — переселенка з Сєвєродонецька Луганської області. Спочатку, каже, евакуювалася на Херсонщину. Після підриву росіянами Каховської гідроелектростанції, вона виїхала до Києва
"Там була поки не випустили Каховське море, а тепер же люди там горюють без води — не помитися, не напитися не можуть. І мені довелося поїхати. Тут з сусідкою ми домовляємося, що будемо їсти, пити. Коли чайку поп'ємо, коли поїмо", — розповідає жінка.
У цьому гуртожитку також є літній табір для дітей. Приймають до нього як малечу переселенців, які мешкають у прихистку, так і тих, хто живе окремо. Вік дітей від шести до вісімнадцяти років.
Заняття проводять тут вихователі та психологи.
"Зазвичай у нас руханка зранку проходить о дев'ятій годині. Ми можемо зарядку проводити, можемо займатися йогою, потім рухливі ігри або екскурсії", — розповідає вихователька Ганна Бондар.
Цей прихисток для переселенців відкрили торік у жовтні. За гроші міжнародних організацій у будівлі зробили косметичний ремонт, закупили меблі, техніку, організували робоче місце для лікарів. Також у гуртожитку є гуманітарний штаб, де видають допомогу для ВПО.
"Сімейний лікар в нас приймає з понеділка по п'ятницю з 10:00. Є кардіолог, анестезіолог та дитячій педіатр. Зараз тут обладнані дев'ять кухонь, в них є сучасні плити, холодильник. Також є вісімнадцять пральних машинок. У кімнатах замінена сантехніка, де це було потрібно, міжнародна організація з міграції нам допомогла", — розповіла директорка Лисичанського центру соціальних служб Тетяна Жива.
Наразі в гуртожитку проживають 335 переселенців, розрахований він на 350 людей.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram