В Дніпрі готують до відкриття шелтер для переселенців. Приміщення купили рік тому, ремонт мають завершити за місяць. У новому прихистку планують поселити з півсотні людей. Нині в ньому вже живуть родини з Єнакєво, Бахмута, Костянтинівки. Як готуються до відкриття — репортаж Суспільного.
Будинок для шелтеру купили рік тому, тепер облаштовують для переселенців, розповідає засновниця благодійного фонду "Родинний світ" Вікторія Лущинська.
"До нас звертаються люди, у яких немає житла, тому ми родиною вирішили, що будемо давати тимчасове житло для людей. Ми разом збираємо речі, робимо ремонт. Хто що може, то і приносить сюди. Наприклад, немає микрохвильовки, на перший час принесла я. Хтось приніс посуд — і так ми облаштували, щоб заселити людей", — каже засновниця БФ "Родинний світ".
В двох кімнатах волонтери вже завершили ремонт, в них наразі живуть дев'ять людей.
17-річна Дар'я родом з Єнакієво, після окупації міста, у 2014 році багатодітною родиною переїхали до Полтавської області.
"До нас просто зайшли та забрали місто, та мама вирішила виїхати. У 2020 році я приїхала сюди навчатися. Потім у 2022 році через війну я поїхала назад у Полтавську область і нещодавно приїхала сюди", — розказала переселенка з Єнакієво Дар'я.
Дівчина каже, хоче жити в Дніпрі, наразі тут шукає роботу. Квартиру з братом та сестрою орендувати немає грошей. Про шелтер дізналася від знайомих.
"Я жила в модульному містечку, але там умови не такі, як тут", — розповідає Дар'я.
Її брат, 16-річний Ярослав, планує вступати до навчального закладу.
"Я ще шукаю, хочу на кухара піти навчатись", — розповідає переселенець.
Також в шелтері живуть переселенці з Костянтинівки та Бахмута.
Доглядати за приміщенням, готувати їжу в прихистку допомагають волонтери фонду, друзі й родичі засновниці благодійного фонду.
Кажуть, вони разом з перших днів повномасштабного вторгнення. З 27 лютого 2022 року щодня годують більше сотні переселенців.
"Ми годували, після ми збирали речі, медикаменти, хто що міг принести до нас в кафе, тобто ми зробили такий маленький прихисток", — розповідає волонтерка Яна Познякова.
В цей шелтер планують заселити 50 переселенців, ремонт, каже Вікторія Лущинська, закінчать за місяць.
"Вистачає місця, але не вистачає деяких засобів, щоб зробити спальні місця, зручні меблі, техніку, обладнання, але ми все вирішимо, все буде добре. Мені дуже хочеться допомогу дати тим хто не може працювати, тим хто з багатодітних родин, пенсіонерам, інвалідам, кому дійсно потрібна допомога", — розказує Вікторія.
В планах облаштувати і територію біля будинку.
На базі шелтера, розповідає Лущинська, проводитимуть майстер-класи для переселенців та надаватимуть психологічну допомогу.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram