Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко оприлюднив фотографії знищеного 16 березня 2022 року російськими військами маріупольського драмтеатру, де ховалися сотні людей. Того дня армія РФ скинула на будівлю театру бомбу. У підвалах приміщення ховалися сотні місцевих жителів, серед яких жінки, діти та літні люди.
У травні 2022 року російські окупанти проводили розкопки розбомбленого драмтеатру.
За інформацією пресслужби міської ради, під завалами загинули близько 300 людей. Кількість загиблих внаслідок авіаудару російської армії по маріупольському Драмтеатру 16 березня є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: замість 300 осіб йдеться вже про щонайменше 600 загиблих. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.
Також радник мера виклав відео зруйнованого заводу "Азовсталь". До повномасштабного російського вторгнення та постійних обстрілів Маріуполя, "Азовсталь" називали містом у місті. Площа комбінату — 11 тисяч квадратних кілометрів, це п'ята частина Маріуполя. До початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на заводі працювали близько 11 тисяч людей.
"Зараз російські окупанти продовжують розмінування та облаштування військової бази на території заводу. Проїзд повз Азовсталь офіційно закрито на ремонт з міркувань безпеки окупантів", — йдеться у повідомленні Андрющенка.
Що відомо про авіаудар по драмтеатру в Маріуполі
Росіяни 16 березня знищили маріупольський Драмтеатр, де ховалися сотні людей і де видимими з неба літерами було написано "ДЕТИ".
Кількість загиблих внаслідок авіаудару російської армії по маріупольському Драмтеатру 16 березня є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: замість 300 осіб повідомляється вже про щонайменше 600 загиблих. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.
Російські окупанти проводять розкопки розбомбленого драмтеатру у Маріуполі. Про це свідчать супутникові знімки американської компанії Maxar Technologies. У зв’язку з масовою відмовою маріупольців брати участь до розбору завалів окупанти залучили робітників МНС Росії.
Російські військові завершили розбирати завали Драмтеатру у Маріуполі та відкрили територію. Тепер встановити точну кількість загиблих неможливо.
Читайте також
Комісія ООН не змогла встановити, чи є бомбардування драмтеатру в Маріуполі злочином проти людства
"І хоч я не маю будинку, але я маю свою країну" — історія переселенки з Маріуполя
Як захищалась сталь: хроніка оборони Азовсталі
Азовсталь: історія будівництва, рекордів та руйнацій
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram