На Донеччині 56 дітей залишаються у фронтових населених пунктах – Верещук

На Донеччині 56 дітей залишаються у фронтових населених пунктах – Верещук

На Донеччині 56 дітей залишаються у фронтових населених пунктах – Верещук
. Віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Фото: УНІАН

У прифронтових населених пунктах Донецької області станом на 20 квітня залишається 56 дітей. На мешканців, які не бажають евакуюватися, впливає російська пропаганда. Також дорослі відмовляються виїжджати у невідомість.

Про це віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила під час виступу на Міжнародному саміті міст та регіонів.

"Ми щодня отримуємо звіти про кількість дітей, які залишаються. До прикладу, станом на сьогодні, у 21 населеному пункті Донецької області залишається 56 дітей. Якщо порівняти, то минулого тижня було 126. Тобто 70 дітей нам вдалося вивезти", – розповіла Верещук.

За її словами, люди погоджуються евакуюватися, якщо розуміють куди вони їдуть і що їх чекає.

"Російська пропаганда зробила усе, щоби люди зневірилися, люди не мали об’єктивної інформації, і, очевидно, не розуміли, що відбувається. Наше завдання як влади зробити так, щоб люди розуміли, що відбувається, об’єктивно оцінювали ступені ризику, особливо для дітей, особливо для тих, хто не може про себе подбати самотужки і евакуюватися", – зазначила вона.

Що відомо про евакуацію дітей з Донеччини

4 квітня МінТОТ оголосив, що примусову евакуацію у Донецькій області запровадили у 21-му населеному пункті Донецької області, звідти із батьками мають вивезти понад 120 дітей, які проживають поруч з лінією фронту. До цього родини з дітьми примусово вивозили лише в Бахмуті та планували розпочати примусову евакуацію в 13 громадах, зокрема в Авдіївській та Очеретинській.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, приймає обласна військова адміністрація.

Читайте також

У Бахмуті досі залишаються діти — Верещук

З 11 прифронтових населених пунктів Донеччини вивезли всіх дітей — поліція

Обстріл Авдіївки: загинули 5-місячний хлопчик та його бабуся

Пів року вмовляли. Як вивезли Єгора, Аріну та їхніх батьків з Авдіївки

На початок