До початку інших військових дій Бахмут є дуже важливою фортецею — Данілов

До початку інших військових дій Бахмут є дуже важливою фортецею — Данілов

До початку інших військових дій Бахмут є дуже важливою фортецею — Данілов
. Український військовий готує до застосування самохідну гаубицю 2S1 поблизу Бахмута на Донеччині, 10 березня 2023 року, фото: AP

Бахмут залишається ключовою точкою для Сил оборони, поки не почнуться подальші бойові дії, заявив в інтерв’ю "Радіо Свобода" секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов.

На питання, що може бути показником того, що утримувати Бахмут неможливо, Данілов нагадав про засідання Ставки верховного головнокомандувача, де генерали Залужний та Сирський разом із президентом Зеленським підтвердили важливість оборони міста.

"Словосполучення "утримати Бахмут" має суто військове значення. Ми розуміємо, що це когось дратує, хтось вважає, що ми маємо поступатися. Але це наша земля, і ми не маємо права її не боронити", — сказав Данілов.

Він зауважив, що в боях в районі Бахмута "щодня величезна кількість терористів залишаються там назавжди".

"Для нас це дуже важлива і ключова точка. Принаймні до того періоду, до початку інших військових дій для нас Бахмут є дуже важливою фортецею. Ви маєте рацію, що це наша фортеця", — заявив секретар РНБО.

Що відомо про ситуацію в Бахмуті

Наступ групи "Вагнера" на Бахмут наближається до кульмінації і Сили оборони України мають можливості перехопити ініціативу на фронті, вважають аналітики американського інституту вивчення війни.

Генерал Сирський 15 березня заявив, що спроби російської армії оточити Бахмут залишаються марними.

Військове командування 14 березня заявило, що спільне у думці й надалі утримувати та боронити місто Бахмут. Генерал Залужний назвав оборону Бахмута надважливим з точки зору стратегії і стримування російської армії.

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

В Бахмуті попри оголошену 7 березня примусову евакуацію лишається 33 дитини, повідомив начальник Донецької ОВА Павло Кириленко. Евакуація проводиться за допомогою українських військових. Гуманітарну допомогу у місто завести неможливо, розповів Суспільному заступник міського голови Бахмута Олександр Марченко

Читайте також

Кульмінація наближається: марні атаки та безуспішні спроби захопити місто. Ситуація в Бахмуті на 17 березня

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок