"Всю ніч гатили без перестанку" — Барабаш розказав про ситуацію в місті

"Всю ніч гатили без перестанку" — Барабаш розказав про ситуацію в місті

"Всю ніч гатили без перестанку" — Барабаш розказав про ситуацію в місті
. Наслідки обстрілів Авдіївки. Фото: Поліція Донеччини

Російська армія масовано обстрілювала Авдіївку протягом всієї ночі 19 лютого. Інформації про поранених та загиблих цивільних поки немає. У місті досі залишаються понад 50 дітей.

Про це в ефірі Суспільного розказав начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

"Всю ніч гатили безперестанку. Просто масовані обстріли по старій частині міста по центральній частині, по АКХЗ (Авдіївський коксохімічний завод — ред.). На 11:00 з ночі вже було понад 15 обстрілів. Поки у нас немає інформації по загиблих та поранених, сподіваємось, що так і залишиться.Через постійні обстріли пересуватись містом небезпечно", — розказав він.

За його інформацією, під постійними обстрілами перебувають і населені пункти Очеретинської громади.

"Всі населені пункти сусідньої Очеретинської громади теж під постійними обстрілами. Бо дорога до Авдіївки саме через ці села. Сьогодні під обстрілами опинились кілька населених пунктів, є навіть поранена цивільна особа. Також прицільно вони обстрілюють гуманітарні вантажівки", — розказав Барабаш.

Також Барабаш розказав, що зараз російські окупаційні війська через потепління не можуть використовувати важку бронетехніку, тому атакують малими групами піхоти.

Від початку 2023 року з Авдіївки евакуювали 43 людини, серед яких шестеро дітей.

"Дітей в місті залишилось, за офіційною інформацією, близько 50. Але ми розуміємо, що насправді їх трохи більше", — зазначив він.

Також Барабаш додав, що у місті не залишилось жодної вцілілої будівлі, вся інфраструктура зруйнована вщент.

З 2014 року по 24 лютого 2022 року в Авдіївці від обстрілів загинули 75 людей, отримали поранення близько 230 людей. Від початку повномасштабного вторгнення у місті вже загинули понад 120 людей, поранення отримали 480 людей.

Що відомо про ситуацію в Авдіївці

  • Жителі Авдіївки на Донеччині, які лишаються у прифронтовому місті, наразі забезпечені продуктами та речами першої потреби. Тим часом в місті бракує генераторів та дров.
  • У Авдіївці розформували опікунську сім’ю, аби евакуювати 11-річного хлопчика. Місто під постійними обстрілами без світла, газу та води.
  • В Авдіївці до повномасштабного вторгнення Росії в Україну проживали 32 тисячі людей. У місті залишаються близько двох тисяч місцевих жителів. Продуктів харчування є з запасом. У місті працює міська лікарня, один лікар, чотири медсестри, чотири молодші медсестри та технічний персонал. Медикаменти є. З травня не працює швидка. Поранених вивозять рятувальники в лікарні Селидового, Покровська, Мирнограда. В місті немає води, світла та зв'язку.

Читайте також

Залишився один лікар та чотири медичні сестри. Як рятувальники вивозять поранених з Авдіївки

В Авдіївці від серцевого нападу померла 6-річна дівчинка. Висновки МВА та поліції

Є продукти та працює лікарня: в Авдіївці залишається близько 2000 тисяч людей

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок