Перше село із газом: як відновлюється Лиман та деокуповані населені пункти громади

Перше село із газом: як відновлюється Лиман та деокуповані населені пункти громади

Перше село із газом: як відновлюється Лиман та деокуповані населені пункти громади
. Зруйнований будинок у звільненому Лимані. Фото: Telegram / Zelenskiy / Official

У Лиманській громаді всім жителям села Лозове подали газ. У самому Лимані Донецької області газопостачання відновили 250 абонентам. Про це 16 лютого повідомив Суспільному Донбас начальник Лиманської міської військової адміністрації Олександр Журавльов.

Він зазначив, що у Лиманській громаді відновлюють трансформатори та електричні лінії.

"З 22 тисяч абонентів, вже 6500 тисячам абонентів світло подали по дворах та квартирам", — розповів він.

Теплопостачання, зауважив Журавльов, у деокупованих населених пунктах Лиманської громади немає: відновити його неможливо, тому що пошкоджена інфраструктура у багатоповерхівках.

"Трансформатори й енергетична частина від залізниці працює. Там привезли пічку-трансформатор, зараз відновлюємо, додаємо ще абонентів", — зазначив він.

В останні місяці до Лимана та навколишніх населених пунктів жителі практично не повертаються, додав начальник МВА: "На сьогоднішній час [люди] поки не повертаються. За останні 2-3 місяці ті, хто повертались, приїжджали поставити на консервацію своє житло і виїжджали, у більш, так би мовити, нормальні умови. Тому що, все одно людей лякає ще лінія фронту недалеко і плюс так сказати умови не зовсім".

За словами Олександра Журавльова, на території громади вже запущений місцевий транспорт, також є соціальний автобус, який розвозить жителів сіл. Заявку роблять старости: люди можуть виїздити у Слов’янськ, Краматорськ, Лиман. Відвідують лікарні, ринок, магазини, банкомати.

Також на території Лиманської громади вже працює 51 магазин, більшість з них — продуктові. Також є один автомагазин, крамниці з господарськими товарами та будівельними товарами.

Що відомо про ситуацію у Лиманській громаді

  • На звільненій частині Донеччини відновлюють інфраструктуру. Зокрема, у Лимані й у Святогірській громаді відновили зв'язок мобільного оператора Vodafone.
  • Лиман був звільнений від окупантів 4 жовтня. Наразі в місті проживає п'ять тисяч людей. До російського вторгнення було понад 20 тисяч.
  • На Донеччині у Святогірську та Лимані відновили електропостачання.

Читайте також

Відновлення Лиману: що працює у деокупованих населених пунктах громади

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок