"Є провали до другого поверху". Долю зруйнованого обстрілом будинку у Покровську визначать експерти

"Є провали до другого поверху". Долю зруйнованого обстрілом будинку у Покровську визначать експерти

"Є провали до другого поверху". Долю зруйнованого обстрілом будинку у Покровську визначать експерти
. Зруйнований обстрілом будинок у Покровську 15 лютого. Фото: поліція Донеччини

У Покровську станом на ранок 16 лютого продовжують розбирати конструкції понівеченого обстрілом п'ятиповерхового будинку. Про масштаби руйнувань та можливу відбудову п'ятиповерхівки Суспільному розказав очільник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк.

"Зараз наше завдання прибрати аварійні поверхи — це технічний, п'ятий та четвертий поверхи. Хоча там є деякі місця, де провали аж до другого поверху. Це панельний будинок, можливо, він буде визнаний аварійним. Але це скажуть експерти", — розказав Добряк.

Поліцейські та військові несуть врятованого з під завалів мешканця будинку
Поліцейські та військові несуть врятованого з під завалів мешканця будинку. Поліцейські та військові несуть врятованого з-під завалів мешканця будинку. Фото: поліція Донеччини

За його інформацією, у цьому будинку мешкали 68 людей у 36 квартирах. Одна родина, яка мешкала у цьому будинку, після обстрілу погодилась на евакуацію за межі Донеччини.

"Лише одна родина забажала евакуюватись. Ось така статистика на жаль. Такі ракетні удари не сприяють евакуації людей", — зауважив він.

Мешканці зруйнованого будинку біля карети "швидкої"
Мешканці зруйнованого будинку біля карети "швидкої". Фото: поліція Донеччини

Ще одну родину заселили у комунальну квартиру. Дві родини обрали житло надане іншими жителями міста по програмі "Покровчани для покровчан". Решта мешканців переїхали до родичів.

Як розказав очільник Покровської МВА, до повномасштабного вторгнення у Покровській громаді проживали 74 тисячі людей. До початку опалювального сезону у громаді залишались 34 тисячі.

"Але коли запустили газ на Донеччину, люди почали повертатись. В громаді зараз — майже 56 тисяч людей", — розказав Добряк.

Працівники ДСНС під час рятувальної операції у Покровську
Працівники ДСНС під час рятувальної операції у Покровську. Фото: поліція Донеччини

15 лютого армія РФ зі "Смерчів" обстріляла Покровськ, снаряди влучили у житловий будинок. Поранення отримали 11 людей, троє мешканців будинку загинули.

"Важкопораненого чоловіка евакуювали до Дніпра. Стан його важкий, але стабільний. Всього поранення отримали 11 людей", — додав він.

За інформацією голови Донецької ОВА Павла Кириленка, серед поранених у Покровську — один співробітник поліції.

Рятувальники з-під завалів діставали не лише людей, але й домашніх тварин
Рятувальники з-під завалів діставали не лише людей, але й домашніх тварин. Фото: поліція Донеччини

Рятувальну операцію з пошуку людей у Покровську завершили ввечері 15 лютого. За остаточними данними, загинули троє людей, 11 отримали поранення. Обстрілом пошкоджені чотири багатоповерхівки та школа. Прокуратура за фактом обстрілу розпочала кримінальне провадження.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок