Від початку російської окупації у Маріуполі поховано не менше 25 тисяч людей — радник мера

Від початку російської окупації у Маріуполі поховано не менше 25 тисяч людей — радник мера

Від початку російської окупації у Маріуполі поховано не менше 25 тисяч людей — радник мера
. Маріуполь. Фото: Telegram-канал Маріупольської міської ради

Від початку окупації не менше 25 тисяч людей поховали на всіх відомих кладовищах і братських могилах. Про це під час телемарафону повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Більшу точну цифру назвати можливо буде після деокупації Маріуполя, ексгумації тіл та експертиз. Навіть після цього, ми далеко не всіх знайдемо, тому що залишаються факти, коли в згорілих та зруйнованих будинках залишаються тіла загиблих, і вони йдуть на сміття разом із рештою будівельного сміття, що йде на переробку. Є випадки коли нікому нікого шукати, бо всю сім’ю вбила одна бомба", — зазначив Андрющенко.

За його словами кладовище у Старому Криму росте.

"Ми рахували, якщо не брати всю кількість могил за період ексгумації, розуміємо, що це прямий результат бомбардувань, обстрілів, розстрілів танками тощо, то навіть кількість нових могил, що з’явилась вже ті, що вважаються природною смертю, то тільки за останні пів року розмір могил перевищив утричі від звичайного довоєнного року на пів мільйонне місто. А зараз у місті всього 90 тисяч дорослих людей. Це страшно", — розповів радник мера.

Як розповів Петро Андрющенко, рівень смертності у порівнянні, до воєнного періоду зріс у вісім разів.

"Ми беремо ковідну ситуацію й порівнюємо станом на зараз. Події розвиваються так, що 90 тисяч жителів Маріуполя з яких 65 — це пенсіонери. Тобто та категорія, яка страждає і найбільше схильна до смертності, то думаю, ми не дорахуємось тисяч, і добре, якщо не десятків тисяч нашого мирного населення. Росія продовжує вбивати маріупольців", — розказав Андрющенко.

За словами Андрющенка, окупанти ховають жителів Маріуполя за принципом "сендвіча", а таблички з номерами означають, що під нею можуть знаходитись і десять і п'ятнадцять загиблих.

"Зараз ми можемо порівняти, що з'явились нові могили. Це результат природної смерті. 250 людей за тиждень втрачаємо, в ковідний період було 150 людей за той самий період", — каже Петро Андрющенко.

Що відомо про ситуацію в окупованому РФ Маріуполі

З початку року жителі окупованого Маріуполя, які не мають російського паспорта, не можуть отримати пенсії та інші виплати. Таким чином окупаційна влада змушує людей отримувати російське громадянство.

В окупованому Маріуполі знесли вже понад пів сотні будинків. Ще майже 1000 багатоповерхівок росіяни планують знести у різних районах міста.

У тимчасово окупованому Маріуполі збільшується кількість хворих, а лікарні не в змозі прийняти всіх пацієнтів.

В тимчасово окупованому Росією Маріуполі люди досі живуть у наметах станом на кінець листопада. Їх будинки зруйновані, а нового житла люди не мають. Ватажок окупантів Деніс Пушилін заявив, що 25 листопада підписав "указ", що квартири маріупольців в евакуації підлягають під розселення.

Жителі міста вишукуються у черги за гарячою кашею, адже вони не мають змоги зготувати їжу у власних домівках.

Читайте також про Маріуполь

У Маріуполі російські окупанти відмовили надати житло щонайменьше 2,5 тисяч жителям

"Я бачив, як з моєї квартири вели вогонь по Азовсталі" — маріуполець, який жив у будинку на вулиці Ломізова

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок