Куди можуть евакуюватись жителі Слов'янської громади у лютому

Куди можуть евакуюватись жителі Слов'янської громади у лютому

Куди можуть евакуюватись жителі Слов'янської громади у лютому
. Евакуація жителів Слов'янської громади. Фото: Facebook/Вадим Лях

У Слов'янську продовжуються евакуація. Жителі громади можуть виїхати до Львова, Черкаської області, Польщі, Києва, Закарпаття, Чехії.

Про це повідомив начальник Слов'янської МВА Вадим Лях.

Він розповів, що завтра жителі можуть виїхати до Покровська на безкоштовний потяг до Львова. "У цьому випадку люди самі шукають житло і можуть вийти на будь-якій станції згідно з маршрутом. Наступний рейс у четвер 9 лютого", — зауважив Лях.

За його даними, 8 лютого буде рейс на поїзд до Черкаської області, де у сільській місцевості мешканцям Донеччини пропонують безкоштовне розселення, харчування та соціальні виплати. Ще рейси заплановані 12 лютого, 16 лютого, 20 лютого, 24 лютого, 28 лютого.

Також збирають групу для виїзду до Польщі за умови наявності закордонного паспорта. "Проживання в санаторіях та турбазах у Карпатах. Забезпечується триразове харчування, одноразова допомога, щомісячна допомога на дітей. Діти можуть відвідувати садок та школу. Виїзд із Києва автобусом, вартість проїзду — 2 тисячі гривень", — повідомив Вадим Лях.

Очільник громади зазначив, що також збирають групу для виїзду на Закарпаття, де людей безкоштовне поселять на базі відпочинку у горах. Пріоритет надають сім'ям з дітьми. Кількість місць обмежена.

А для сімей з трьома та більше дітьми є можливість поїхати до Києва та поселитися у хостелі — з харчуванням, одягом для дітей та соціальним супроводом. За час перебування волонтери допомагають знайти роботу.

"Маломобільним та лежачим мешканцям громади пропонуємо евакуацію санітарними поїздами до лікувальних закладів західних областей країни.

Також волонтери пропонують виїзд до Чехії.

Запис на евакуацію — за телефонами гарячої лінії.

Фото: Facebook / Вадим Лях
Фото: Facebook / Вадим Лях

Що відомо про евакуацію жителів Донеччини

  • У Донецькій області попри постійні обстріли залишаються понад пів мільйона жителів. З 1 мільйона 670 тисяч в області залишилось 540 тисяч. Найбільша кількість переселенців з Донецької області зареєстровані в Дніпропетровській області.
  • До Слов'янська повертаються жителі. У населеному пункті живуть 50% містян, тобто 50 тисяч. До повномасштабного вторгнення у місті проживало 100 тисяч людей.

Читайте також

Шелтер — означає прихисток. Де на Львівщині приймають переселенців з Донецької і Луганської областей

Де в Дніпрі є місця в шелтерах для переселенців з Донеччини та Луганщини

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок