У Слов'янську живе 50 тисяч жителів. Чому люди повертаються

У Слов'янську живе 50 тисяч жителів. Чому люди повертаються

У Слов'янську живе 50 тисяч жителів. Чому люди повертаються
Слов'янськ, Донецька область, Україна. 7 вересня 2022 року. Фото: АР

До Слов'янська повертаються жителі. У населеному пункті живуть 50% містян, тобто 50 тисяч. До повномасштабного вторгнення у місті проживало 100 тисяч людей. Про це під час марафону повідомив керівник МВА Вадим Лях.

"Ситуація у місті стабільна. Повертаються люди, які пів року тому евакуювались до Тернопільської, Київської області та інших населених пунктів. Під час евакуації у місті лишалась мінімальна кількість мешканців 20 тисяч", — зазначив Лях.

Вадим Лях припускає, що на повернення людей надихнуло відновлення газопостачання у Донецькій області та початок опалювального сезону у містах.

"Попри на нормальні побутові умови, все ж таки поки не раджу повертатися тим, хто розмірковує над прийняттям цього рішення. Лінія фронту поруч, зима в розпалі. Небезпека залишається", — зазначив очільник Слов’янської громади.

За його словами, евакуація з міста триває, але попри бойові дії навколо Бахмута та Соледара наплив людей, які їдуть з міста не збільшився.

Як розповів Вадим Лях, у місті працює 34 котельні та всі пункти незламності, які обладнані всем необхідним. Деякі котельні мають генератори.

Лях розказав, відключення електроенергії у місті відбувається три-чотири рази на добу.

Що відомо про евакуацію на Донеччині

  • Евакуація з небезпечних територій Донецької області триває. В евакуації кожному переселенцю безкоштовно нададуть безоплатний прихисток, гуманітарну допомогу та всі соціальні гарантії, які передбачені для внутрішньо переміщених осіб.
  • Понад 5,5 мільйонів гривень виплатили жителям, які вирішили евакуюватися з Донецької та інших областей. Такі виплати здійснюють у мобільних відділеннях "Укрпошти" на станціях прибуття евакуаційних поїздів у Хмельницькій, Львівській, Тернопільській та Дніпропетровській областях.
  • Донецька влада закликає жителів евакуюватись. Перелік областей, до яких можна виїхати.
  • Слов’янську передали автобус для евакуації місцевих жителів.
Читайте також: Український військовий зі Слов'янська загинув на Луганщині

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок